Üyeleri bilgilendirmek ve olası bir mağduriyeti önlemek adına İbrahim Halil Peltek yazılı bir açıklama yaptı.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek yaptığı açıklamada, “ŞUTSO'ya kayıtlı üyelerin hatalı vergi kayıtlarını düzeltmeleri zorunluluğuna istinaden vergi mükellefiyetine ilişkin Oda kayıtları 12 - 26 Eylül 2022 tarihlerinde hafta içi 08:30–17:00 saatleri arasında Oda Sicil Birimi’nde incelemeye açılmıştır." dedi.

Üyeleri bilgilendirmek ve olası bir mağduriyeti önlemek adına yazılı bir açıklama yapan (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek “5174 Sayılı TOBB Kanununun 83.maddesi uyarınca Oda Meslek Komiteleri ve Meclis seçimlerine seçmen olarak katılabilmek, Meslek Komiteleri ve Meclise üye seçilebilmek için vergi mükellefi olma şartı arandığından, üyelerimizin vergi kayıtlarını kontrol ederek, hatalı kayıtlarını düzeltmeleri zorunludur.

Üyelerimizin vergi mükellefiyetlerine ilişkin Oda kayıtları 12 Eylül 2022- 26 Eylül 2022 tarihlerinde hafta içi 08.30 – 17.00 saatleri arasında Oda Sicil Biriminde incelemeye açık olup, hatalı kayıtları için dilekçe ve ekinde sunacakları belgeler ile düzeltmeleri gerekmektedir.

Bu düzeltme işlemi çerçevesinde Odamıza daha önce hiç vergi hesap numarası bildirmemiş üyelerimizin de öngörülen süre içinde Odamıza vergi hesap numaralarını bildirmeleri, vergiden muaf olan üyelerimizin (Kooperatifler, vb.) vergiden muaf olduklarına ilişkin muafiyet belgelerini seçme ve seçilme haklarının kaybolmaması için 26 Eylül 2022 Pazartesi günü Saat 17:00’a kadar ibraz etmeleri gerekmektedir.

Elektrik Çarptı Ağır Yaralandı! 2 Gündür Yoğun Bakımda Elektrik Çarptı Ağır Yaralandı! 2 Gündür Yoğun Bakımda

Kayıtlarını düzenlemeyen üyelerin Oda kayıtlarının doğruluğu kabul edilmiş sayılacaktır. Önemle duyurulur.” diyerek sözlerini tamamladı.