Buldan, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde partisinin seçim bürosunun açılışında, 14 Mayıs'ta önemli bir seçim olduğunu belirtti.

Seçimi dönüm noktası olarak gördüklerini ifade eden Buldan, "14 Mayıs tarihi bu ülkenin kaderini değiştirecek bir seçim olacak, hem cumhurbaşkanlığı seçimi hem de parlamento seçimi yaşayacağız." diye konuştu.

Başkan Ekinci’den Vekil Yazmacı’ya Hayırlı Olsun Ziyareti Başkan Ekinci’den Vekil Yazmacı’ya Hayırlı Olsun Ziyareti

Urfa’nın bu dönem tarih yazacağını belirterek, “Urfa, AK Parti’ye ders verecek. Adalet Bakanı'na ders verecek. Göreceğiz bakalım, Adalet Bakanı mı yoksa adalet arayan Emine Şenyaşar mı kazanacak? Adaleti de onlara öğreteceğiz. Demokrasiyi de, barışı da, özgürlükleri, hakkı, hukuku da AKP’ye öğreteceğiz. Çünkü 21 yıldır sanki bu ülkeyi onlar yönetmiyormuş gibi, ‘Bize oy verin. Bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz’ diyorlar. Onlara asla prim vermeyeceğiz. Asla onların yalanlarına kanmayacağız” dedi.

Buldan,14 Mayıs'ta bir değişim ve dönüşümün, yeni bir başlangıcın seçimi olacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"İki oy kullanacağız, biri cumhurbaşkanlığına, diğeri ise parlamento seçimlerine. Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adresimizin ne olduğunu biliyorsunuz. Bayramdan sonra yapacağımız mitinglerimizde sizlere cumhurbaşkanının ismini de söyleyeceğiz. Hangi cumhurbaşkanına oy vereceğinizi açık açık ilan edeceğiz, gerçi sizler biliyorsunuz. Hangi cumhurbaşkanına oy vereceğinizi sizler daha iyi biliyorsunuz ama bayramdan sonraki mitinglerimizde size cumhurbaşkanımızın ismini de söyleyeceğiz."