Şanlıurfa’nın vazgeçilmez damak lezzeti çiğ köfte, ramazan ayında çeşitli illerde de ilgi görürken kimi zaman çiğ köfte için uzun kuyruklar oluşuyor.

Çiğ köfte tezgahlarının açıldığı cadde ve sokaklarda Urfam Çiğköfte işletmecisi Abdulkadir Erbin, Van halkına satış yapıyor. Vanlıların çiğ köfteyi Ramazan ayında kültür haline getirdiğini söyleyen Urfam Çiğköfte işletmecisi Abdulkadir Erbin, yılın 12 ayı Van halkına çiğ köfte hizmeti sunduğunu belirtti.

Erbin, "Çiğ köftemiz çok beğeniliyor. Yiyen bir daha geliyor. Bizim isotumuz Şanlıurfa'dan geliyor. Çiğ köftemiz cevizli ve zeytinyağlı olup, birinci kalite malzeme kullanıyoruz." dedi.

İki şubede toplam 13 kişinin istihdamını sağladığını vurgulayan Erbin, "Normal zamanlarda sabah saat 7'de başlanır yoğrulmaya, saat 11.00'e kadar. Ama Ramazan ayında yoğun talep olduğu için akşama kadar çiğ köfte yapmamız devam ediyor. Geçen sene kilosunu 60 TL'ye veriyorduk, bu sene kilosunu 80 TL'ye veriyoruz. Porsiyonlarımız da 15 TL'den başlıyor" ifadelerini kullandı.

Gözden kaçırmayın

Bakanlık Duyurdu; 7 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Bakanlık Duyurdu; 7 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Çiğ köfte alan vatandaşlara da seslenen Erbin, "Ramazan ayında deyim yerindeyse berber bile çiğ köfte satar oldu. Nereden bakarsanız esnafların önünde çiğ köfte satılıyor. Onlar sadece Ramazan ayında satıyor, biz ise yılın 12 ayı satıyoruz. Bu nedenle vatandaşlar özellikle hijyene dikkat etsinler" diye konuştu.