Şanlıurfalı vatandaşlar, hafta sonları alternatifsizlikten dolayı gittiği tek adres olan Atatürk Ormanlığındaki Gölpınar Tabiat Parkı, hem bakımsızlık hem de araç giriş ücretleriyle şikayet konusu oldu.

11 Temmuz 2011 tarihinde Tabiat Parkı olarak ilan edilen Gölpınar Tabiat Parkı’na giriş ücretinin 40 TL olmasına rağmen bakımsızlığı ile dikkat çekiyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar(DKMP) 3. Bölge Müdürlüğü kontrolünde olan ve DKMP Şanlıurfa Şube Müdürlüğü tarafından ihaleyle özel sektöre veriler Gölpınar Tabiat Parkı’ndaki hiçbir denetimin olmamasından dolayı ve araç giriş ücretlerinin de çok pahalı olması vatandaşların tepkisine neden oluyor. 

Şanlıurfalı vatandaşlar, Gaziantep Ormanına ve Hayvanat Bahçesine girişlerin bu kadar pahalı olmadığını belirterek, ücretlerin makul bir seviyeye çekmesini istiyor.

Şanlıurfa'da otomobiller kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı Şanlıurfa'da otomobiller kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

Ailesi ya da arkadaşlarıyla Atatürk Orman alanında piknik yapmak ya da gezmek için gelen vatandaşları bekleyen ayrı bir acı bir sürpriz daha vardı. Tuvalet sorunu giderilmediği için piknik yapmaya gelenler, tuvaletlerin önünde kuyruk oluşturuyor. Mesire alının bir bölümünde yer alan tuvaletin bir bölümün arızalı olması tek taraflı çalışması ve Kadın- Erkek aynı yerde sıraya girmesi vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Kuyrukta bekleyen vatandaşlar tuvaletlerin yetersizliğinden, pis olmasından ve yetkililerin ilgisizliğinden dert yanıyor.

Mesire alanındaki bakımsızlıktan şikayetçi olan Şanlıurfalı Vatandaşlar; “Atatürk Ormanlığı çok berbat. Yüzlerce insan geliyor bu ormana. Doğru düzgün bir tuvalet yok. Leş gibi resmen. Harabe bir durumda. Örümcek ağları, sabun yok, çöp kutusu yok.  Hem insanlardan para alıyorlar hem de hiçbir hizmet yok. ”ifadelerini kullandı.