TV100’de “Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum” programına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti’nin kalelerinden biri olan Şanlıurfa’daki tezatlıkları, zıtlıkları ve acınası durumları bir bir sıraladı.

Şanlıurfa’daki işsizliğe, genç nüfusa, eğitimdeki duruma dikkat çeken Ekrem İmamoğlu, 3 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile Urfa’daki toplu açılış ve mitinge katılan İbrahim Tatlıses’in “Oxford” hatırlatmasına da göndermede bulundu.

“URFALIYA NASIL HESAP VERECEKSİN ONU DÜŞÜN” 

Ekrem İmamoğlu, canlı yayında Urfa’ya dair şunları söyledi; “Urfa bizim şehrimiz değil mi? En kalabalık şehirlerimizden birisi. 2,5 milyon nüfusa sahip. Urfa aynı zaman da Türkiye’nin en genç şehri. Urfa’da yaş ortalaması 19. En fazla işsizlik nerede Urfa’da. En fazla kaçak çocuk işçi nerede çalıştırılıyor Urfa’da. En fazla eğitimsiz ve aynı zamanda işe gidemeyen yani ne eğitim de ne işte olmayan genç sayı en çok nerede Urfa’da.

Türkiye’nin en düşük kişi başı milli hasılası nerede Urfa’da. İbrahim Tatlıses 50-60 sene önce ‘Urfa’da Oxford mu vardı da gitmedik mi’ demişti. Ama halen Urfa’da Oxford yok. Halen Urfa’da işsizlik var. Halen okula gidemeyen çocuklar, gençler var. Umutsuz çocuklar var. Ama her şey yolundaymış gibi kalkmış orada şarkı türkü söylüyorsunuz.

İsim Savaşları Nedeniyle 2 Buçuk Aydır Rektör Atanmıyor  İsim Savaşları Nedeniyle 2 Buçuk Aydır Rektör Atanmıyor 

Türkiye’de kişi başı milli gelir dibe vurdu, 8 bin dolarlarda. Orada yani Urfa’da 4 bin dolarlar da bile değil. Urfalıya nasıl hesap vereceksin onu düşün.”