127 poliklinikte 272 doktor ile hastalara sağlık hizmeti sunan ve günde  ortalama 10 bin hastaya poliklinik hizmeti veren  Eyyübiye'deki 800 yataklı Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çöken sitem bir türlü düzelmedi.

Urfa Özel Metrolife Hastanesi'nden Büyük Müjde: "Normal Doğum" Artık Ücretsiz Olacak Urfa Özel Metrolife Hastanesi'nden Büyük Müjde: "Normal Doğum" Artık Ücretsiz Olacak

Teknik ekip çöken sistemi toparlayamayınca yurt dışından teknik ekip istendiği öğrenildi.

Çöken sistemden dolayı hasta kabul etmeyen Eyyübiye'deki 800 yataklı Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, gelen hastaları Balıklıgöl Devlet Hastanesi'ne ve Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi EK Hizmet Binası olan eski OSM Hastanesine yönlendiriliyor.

Hastanede günlerdir düzelmeyen ve çöken sistem yüzünden hastalar perişan oluyor.

YOLSUZLUĞU ARAŞTIRMAK İÇİN ANKARA'AN MÜFETTİŞ GELDİ 

Urfadasın haber sistesi Eyyübiye'deki 800 Yataklı Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sistemin çökmesinin perde arkasına ulaştı.

Sistemin çökmesinin perde arkasında hayali hastalara yoğun bakımda ve çeşitli servslerde yatış gösterilip Eyyübiye'deki 800 yataklı Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki Ezcanenin içinin boşaltıldığı ortaya çıktı. Ayrıca hayali hastalar üzerinden döner sermaye vurgunu olduğu iddia edildi.

Milyon dolarlık olduğu tahmin edilen yolsuzluk konusunu araştırmak için Ankara'dan Sağlık Bakanlığından müfetişlerin gelmesi üzerine, Eyyübiye'deki 800 Yataklı Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sistemi bilerek çökertildiği ileri sürüldü.

Sağlık Bakanlığı Müfetişleri, yaptığı araştırmada raporunu tutup Ankara'ya döndüğü öğrenildi.

Yolsuzlukla ilgili araştırma devam ediyor.

Editör: Urfadasin Haber