NİSAN 1 ŞAKASI DEĞİL GERÇEK !

Urfa Kent Konseyi eski Başkanı Yusuf Sabri Dişli bu gelişmeyi sosyal medya hesabından paylaştı. 

Kötü haberi 'Urfa'ya 1 Nisan şakası'şeklinde duyuran Sabri Dişli ''Haftanın her günü sabah akşam uçak seferleri 1 Nisan'dan itibaren haftanın 3 gününe düşürülüyor... Neden? Yolcu mu yok? Uçak mı yetersiz? İzmir Kıbrıs seferi hiç yoken yakın aktarmalı Ankara, o seferleri de iptal ediyorsunuz.''ifadelerini kullandı.

TÜRK HAVA YOLLARI URFA İLE EĞLENİYOR

Profesyonel Turist Rehberi Şanlıurfalı Mehmet Kamil Türkmen de   ''Anlaşılabilir değil maalesef. Gizli eller Urfa'dan vazgeçmiyor, özellikle Cuma günleri Ankara uçuşlarının iptal edilmesi Şanlıurfa turizmi için bir darbedir biz ilave sefer isterken mevcutta kısıtlamaya gitmek kabul edilemez Urfa’ya kastın mı var THY?  Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi bizimle eğleniyor. Sayın Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat beyin Şanlıurfa'lılara Urfa'da verdiği Antalya-Urfa doğrudan uçuş sözünü yerine getiriniz'' çağrısı yaptı. 

URFA'NIN ÖNÜNÜN AÇILMASI İSTENMİYOR MU?

Şanlıurfalı iş insanı Serhat Gerger ise  sefer sayısının azaltılmasını yerel yöneticiler ve iktidar milletvekillerinin pasifliğine bağladı.

Karaköprü’de Yeni Yeşil Alanlar Yükseliyor Karaköprü’de Yeni Yeşil Alanlar Yükseliyor

Gerger bir süre önce yaptığı açıklamada, '30 büyükşehir var ama içlerinde ulaşım anlamında en büyük zorluğu çeken şehir Urfa. Bizim İzmir, Antalya, Kıbrıs ve Almanya uçuşlarına ihtiyacımız var. Bu sefer sayıları ve lokasyonlar artmadıkça maalesef bu kentin önünün asla açılmayacağına inanıyorum. Bu doluluk oranlarımız yüksek, buna göre uçak seferlerinin kaldırılması kabul edilemez.'' sitem,nde bulundu.

Editör: Urfadasin Haber