Şanlıurfa İHH Başkanı Behçet Atila, yaptığı açıklamada, Şanlıurfa olarak depremin şokunu tam atlatamamışken sel felaketini yaşadıklarını söyledi.

Reşit Ömer Kükner, Memleketi Urfa'da Keme Topladı Reşit Ömer Kükner, Memleketi Urfa'da Keme Topladı

Sel felaketinin boyutunun çok büyük olduğunu belirten Atila, “

Felaketin boyutu çok büyüktü. Tüm çabalara rağmen maalesef 12 kardeşimizi kaybettik. Sel felaketinde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Yaralarımız, acılarımız ve kayıplarımız çok büyük, başımız sağ olsun, kefaret olsun, Şanlıurfa’mıza ve ülkemize büyük geçmiş olsun.” dedi.

Sel felaketinde Şanlıurfa İHH olarak tüm imkanlarını seferber ettiklerini kaydeden Atilla, şöyle devam etti:

“Sel felaketinin çok yoğun yaşandığı Şanlıurfa'mızda, Şanlıurfa İHH olarak tüm imkânlarımızı seferber edip kardeş kurum ve kuruluşlarla canla başla çalıştık ve çalışıyoruz.

İHH olarak, kendi çapımızda bünyemizde acilen bir kriz masası oluşturup hızlıca durum değerlendirmesi yapıp görev dağılımlarımızı yaptık ve sabahın erken saatlerinden ekiplerimizle sahada arama, kurtarma ve insani yardım çalışmalarımıza başladık.

İHH Arama Kurtarma Şanlıurfa ekibimiz gün boyu Afad koordinesinde Arama Kurtarma faaliyetlerini ve mahsur kalan ailelerin tahliyelerini gerçekleştirdi.

Mobil yardım dağıtım ekiplerimiz de selzedelere şehrimizin farklı noktalarda battaniye, gıda, hazır yemekler, konserveler, su, çocuk bezi gibi insani yardımları dağıttı ve dağıtmaya da devam ediyoruz. Bu çalışmalarda olağanüstü bir çaba sarf eden personel ve gönüllülerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”