Şanlıurfa’da Onkolojik Cerrahi Konseyi kuruldu Şanlıurfa’da Onkolojik Cerrahi Konseyi kuruldu

Hilvan İlçe Sağlık Müdürlüğü, Hilvan Şehit Halit Şiltak Devlet Hastanesi, Hilvan 1 no’lu Aile sağlığı merkezi ile Hilvan 6 no’lu Aile sağlığı merkezini denetleyen İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Abdullah Solmaz, Hilvan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Recai Ölmez ve Hilvan Şehit Halit Şiltak Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ayşe Alphan'dan çalışmalar ve eksiklikler hakkında bilgi aldı.

Denetimlerde hizmet kalitesinin daha da yükseltilmesine yönelik talimatlar veren Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Abdullah Solmaz;

"Hilvan Şehit Halit Şiltak Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanan Dr. Ayşe Alphan’ a hayırlı olsun temennisinde bulunduk. Hilvan’a kadın hastalıkları ve doğum uzmanının göreve başlamasından dolayı, yoğun bakım ve Ameliyathane hizmetlerinin aktif kullanımı açısından eksiklikleri yerinde değerlendirdik.

Poliklinik hizmetleri,Acil servise başvuran hastalarda gerekli alan triajlarının yapılarak hastaların branş polikliniklerine yönlendirilmesi ve Acil servis müşahede süreleri,acil servisten yatışı ve sevki  yapılan hastaların  kabul işlemlerinin hızlı bir şekilde yapılması konularında görüş alışverişinde bulunduk”dedi.