Şanlıurfa'da seçim heyecanı dorukta...

Belediye meclis üyesi adaylarının da belirlenmesiyle siyasi partiler  ilçe ilçe semt semt Şanlıurfa'da kampanyasını sürdürüyor.

Partilerin belediye meclis üyesi adaylarının Şanlıurfa'nın kaderini belirleyecek yetkiye sahip olduğu için kent bilinci olanlar meclis üyesi adaylarını yakın plana alıp incelemeye aldı.

Şanlıurfa Şehir Plancıları Odası Başkanı Mehmet Selim Açar, ise Urfa1'e yaptığı açıklamada kaygılarını şöyle dile getirdi; ''Biz gerek oda olarak gerek Urfa Çalışma Grubu olarak Belediye Meclis üyelerinin şehir için alınan kararlarda  bilgi birikim ile insiyatif alacak bu şehrin hakkını yemeyecek edilmeyecek ehil insanlardan olması gerektiğini söyledik. Ancak yaşanan deprem ve sel felaketinden sonra dahi aklımızın başına gelmediğini görmüş bulunmaktayız.

Gördüğümüz üzere meclis üyesi kontenjanlarında %70 80 oranında ilkokul ve ortaokul mezunu vatandaşlarımız tercih edilmiş bu şehrin kaderinin oy kaygısının önüne olması gerektiği düşüncesindeyiz.

Erdoğan, Kabine Toplantısı Sonrası Konuştu Erdoğan, Kabine Toplantısı Sonrası Konuştu

Kabile anlayışıyla bu şehir bir arpa boyu yol almaz almadığını da her gün yaşayarak görüyoruz. İlla bir kabileden bir meclisleşmemiz gerekiyorsa nitelikli donanımlı bir bireyini göstersinler onu seçelim.

Bu şehrin kaderi hakkında söz sahibi olan meclis üyelerinin bu şekilde oy hesabı yapılarak belirlenmesi kabul edilebilir değildir bu her kesim için geçerlidir bütün listelerde gördüğümüz şey budur.''

Editör: Urfadasin Haber