Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanlık seçimi için oy kullanma işlemleri saat 17.00 itibariyle tamamlandı. Sandıklar açıldı, oy sayıldı. Kazanan belli oldu

Açılan sandıklarda adaylardan Mehmet Kaya ve Vedat Polat'ın oyları sayıldı. Mehmet Kaya fark atarak seçimi kazandı.

Oy sayımı sonrası resmi olmayan sonuçlara göre mevcut başkan Mehmet Kaya 393 oy, Vedat Polat 271 oy ve Ömer Uçar da 11 oy aldı. 19 oy ise geçersiz sayıldı. 

Şanlıurfa Valisi Ayhan, Sınır Güvenlik Toplantısına Katıldı Şanlıurfa Valisi Ayhan, Sınır Güvenlik Toplantısına Katıldı

Yeniden başkanlığa seçilen Mehmet Kaya yaptığı açıklamad "Demokratik bir şekilde seçime girdik. Hep kol kola, el elle geldik. Seçim sonucunu da beraber kol kola el elle sayımını yaptık. Yine birbirimizi tebrik ederek ayrıldık. Diğer arkadaşlara da buradan sesleniyorum yine biriniz beraberiz Şanlıurfa'mız için beraber çalışacağız".dedi.

Seçimlerden sonra başkan adayı Vedat Polat ise "Bugün, barış ve kardeşlik içerisinde gerçekleştirdiğimiz Şanlıurfa Ticaret Borsası seçimine katılım sağlayan tüm üyelerimize teşekkür ediyor, seçim sonucunda tekrardan başkan seçilen Sayın Mehmet Kaya ve yönetimini tebrik ediyorum. Şanlıurfa'mız için hayırlı olsun. Ayrıca bu süreçte bizden kıymetli desteklerini esirgemeyen,sürekli yanımızda olan,bu çalışmaya emek veren ve Bu sürecin benim için en büyük kazanımı olan, İsimlerini buraya sığdıramayacağım Dost, Arkadaş ve akraba olan Yüzlerce İnsana Gönül Dolusu Teşekkür ve Minnetlerimi Sunarım"ifadelerini kullandı.