Şanlıurfa Ticaret Borsası seçimleri için geri sayım başladı. Ekim ayı sonunda yapılması beklenen seçim için kulisler de hareketlendi. 

Şanlıurfa Ticaret Borsası başkanlığı için kulislerde ismi geçenlerin sayısı ise her geçen gün artıyor.  Ancak kulislerde isimleri geçenlerden bugüne kadar “Adayım” diye açıklama yapanın olmaması dikkat çekiyor.

Kulislerde ismi geçenler arasında ise Şanlıurfa Ticaret Borsası'nın 20 yıldan fazla başkanlık koltuğuna oturan mevcut Başkan Mehmet Kaya’nın yanı sıra daha önce ŞTB’nin meclis başkanlığını yapan Emin Aydın, Şanlıurfa Lisansaslı Depoculuğun eski Genel Müdürü ve MÜSİAD Şanlıurfa İl eski başkanı Mahmut Barut ve Poler Tarım Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Vekili Vedat Polat bulunuyor.

Şanlıurfa Ticaret Borsası seçimlerinde oy kullanacak delege sayısının 900 civarında olduğu belirtiyor. Ancak seçim tarihi henüz netleşmedi. 

Şanlıurfa'daki KPSS iddiasına ÖSYM'den Açıklama Şanlıurfa'daki KPSS iddiasına ÖSYM'den Açıklama

Bu arada 2018 yılında Şanlıurfa Ticaret Borsasının yapılan son seçiminde 569 üyesinden sadece 566 kişi oy kullanmıştı. Mevcut Başkan Mehmet Kaya 311 oy alırken rakibi Zahireciler Borsası Başkanı Ali Yücetepe 235 oy almıştı. Mehmet Kaya 76 oy farkla tekrardan başkan seçilmişti.