İlk kez 14 Mayıs 2023 seçiminde ok kullanacak olan Şanlıurfalı bir genç oyunu Milletvekilliğinde Yeşil Sol Parti’ye, Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Kemal Kılıçdaroğlu’na vereceğini belirtiyor.
Bugüne kadar oyunu AK Partiye veren Şanlıurfalı ise Ak Parti Milletvekillerini sadece seçim zamanı gördükleri için şikâyetçi olduğunu 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı için Recep Tayyip Erdoğan’a oy vereceğini söylüyor.
Bir Başka AK Partili ise 14 Mayıs 2023 seçimlerinde AK Partinin Şanlıurfa’da 6 Milletvekili çıkartacağını düşünüyor,  Yeşil Sol Parti’nin 4 Vekil, CHP’nin 2 vekil ve MHP’nin de 1 vekil çıkartacağını aktardı.
”Erdoğan, ekonomik boyutta çok büyük hatalar yaptı yine de onun kazanmasından yanayım. Eğer AK Parti kaybederse devlet başka ellere gider. ‘’kaygısı ile AK Parti’ye oyunu verecek olan Şanlıurfalılar da var.
İŞTE URFADASIN HABER SİTESİNE KONUŞAN O İSİMLER VE SÖYLEDİKLERİ
Urfadasın mikrofonlarına konuşan ve Şanlıurfa’daki siyaseti değerlendiren vatandaş Feyyaz Acar, ’’Bana kalırsa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hiçbir çalışma yapmadan otursun zaten açık ara farkla direk götürecek bu seçimi. Bence bu dönem AK Parti Şanlıurfa’dan 6 milletvekili çıkarır diye düşünüyorum. Ben AK Parti milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız’ın dışında hiçbir milletvekilini tanımıyorum. ‘’diye konuştu.
ŞANLIURFA’DAKİ AK PARTİLİYE GÖRE HENGİ PARTİ KAÇ VEKİL ÇIKARTIR
Şanlıurfa halkı olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklediklerini ve bu seçimde de Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanmasını beklediğini söyleyen İbrahim Aldağ “ Eğer biz birazda olsa milliyetçiysek, devletin bu İHA’ larını SİHA’ larını görmezden gelmeyiz. 
 Urfa’daki milletvekillerinden de şikâyetçiyim. Sadece seçim sürecinde onları görebiliyoruz. Normal zamanda ise halkın arasında onları bir kere bile göremiyoruz. AK Parti 7-8, CHP 2, HDP 3-4 MHP 1 ise tane milletvekili çıkarır diye düşünüyorum. “ ifadelerini kullandı.
YAŞADIĞIMIZ DEPREMİ VE SEL FELAKETİNİ UNUTMAYALIM
Fırat Özcan da,’’ Şanlıurfa’daki siyaset konusunda gerçekten çok acıklı bir durumdayız. Biz Şanlıurfa olarak iki büyük deprem yaşadık ve hemen ardından ise sel felaketi ile karşılaştık. Siyasi partiler ya da kuruluşlar kendi tanıtımlarını yapacak ve yapıyorlar da ama bu hassasiyeti göz önünde bulundurarak yapıyorlar. “değerlendirmesinde bulundu.  
“AK PARTİ KAYBEDERSE DEVLET BAŞKA ELLERE GİDER “
PKK’nın, FETÖ’ nün ortadan kalkması için AK Partiyi desteklediğini ve Erdoğan’ın kazanmasını istediğini vurgulayan Cumali Pektaş, ‘’Erdoğan, sivil savunmaya ve milli savunmaya önem veren bir kişi. Ekonomik boyutta çok büyük hatalar yaptı yine de onun kazanmasından yanayım. Eğer AK Parti kaybederse devlet başka ellere gider. ‘’dedi.