AK Parti'de aralarında büyükşehirlerin de olduğu birçok ilin adayı belirlendi.  Adayların belirlendiği AK Parti Genel Merkezi’nin 8. katına randevusuz giriş yapılamıyor.

AK Parti Genel Merkezi, şu günlerde adaylığı netleşen isimleri arayarak, tebliğ etmesi bekleniyor.

Bu nedenle,  Şanlıurfa’da AK Parti'den belediye başkanlığına aday adaylığı için başvuran 200’ün üzerinde isim genel merkezden gelecek telefona odaklandı.

Birçok aday adayı yoğun bir kulis faaliyeti yürütürken, bu duruma karşı parti genel merkezi binasında bazı tedbirler alındı.

Yerel Yönetimler Başkanlığı ve Seçim İşleri Başkanlığı katına, randevusu olmayan hiç kimse çıkamıyor. Ayrıca Cumhurbaşkanı’nın başkanlığında partinin sekizinci katında yürütülen aday tespit toplantıları da büyük gizlilik içinde yapılıyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Şanlıurfa'da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Şanlıurfa'da

Bu kata da ziyaretçi girişi yasaklanmış durumda. Sadece, üst kurulda görev alan parti yöneticilerinin katıldığı toplantılar sırasında, Cumhurbaşkanı’nın anlık anketler yaptırdığı, ayrıca bir şehir üzerinde değerlendirme yapılırken, o şehirdeki kanaat önderleri veya başka isimlerle bire bir telefon görüşmesi yaptığı ifade ediliyor.
 

Editör: Urfadasin Haber