Şanlıurfa merkez Karakoyun Mahallesi, kırsal Aşık Mahallesi ile Suruç ilçesinde yapımına başlanan toplam 3 bin 123 konutun temel atma törenine katıldı.

Aşık Mahallesi'nde yapımına başlanan 758 konutun temel atma törenine katılan Bakan Özhaseki, Şanlıurfa merkez Karakoyun Mahallesi ile Suruç ilçesindeki çelik köy evleri temel atma törenine ise telekonferansla bağlantı sağlandı.

Özhaseki, törende yaptığı konuşmada, geçmişte yapılan dayanıksız evler için tek çarenin kentsel dönüşüm olduğunu söyledi.

Kötü durumdaki yapılara dünyada hiç kimsenin kentsel dönüşümden başka bir çözüm bulamadığını belirten Özhaseki, şöyle konuştu:

Türkülerin Efendisi Mehmet Özbek'e Fakıbaba'dan Geçmiş Olsun Ziyareti Türkülerin Efendisi Mehmet Özbek'e Fakıbaba'dan Geçmiş Olsun Ziyareti

“2012'de Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yasa çıkar, 2 milyon 250 bin kadar tüm Türkiye'de değişir. Şu anda da 450 bin civarında zaten devam eden kentsel dönüşüm mücadelemizde yapılan konutlar var. Bu bize yetmediği için yeni yasalar çıkıyor. Hızlandıralım istedik. Dört bir taraftan bu işi hızlandırmak için durmadan, gece gündüz demeden çalışıyoruz"

Editör: Mehmet Fatih Aslan