Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Şanlıurfa’da 2 bin 700’ü aşkın bina ağır hasar aldı.

Şanlıurfa'dan Kastamonu'ya Gitti, Dolandırıp Kaçarken Polise Yakalandı Şanlıurfa'dan Kastamonu'ya Gitti, Dolandırıp Kaçarken Polise Yakalandı

Bu binalardan bir tanesi olan CHP İl Başkanlığı’nın da içerisinde bulunduğu ağır hasarlı bina, dün aniden yıkıldı.

Büyük bir gürültüyle yıkılan binanın boşaltılmış olması ve kimsenin içerisinde bulunmaması sayesinde şans eseri can kaybı yaşanmadı.

Bu binanın yıkılmasının ardından Atatürk Bulvarı’ndaki birçok ağır hasarlı bina için önlem alınırken diğer bölgelerdeki binalara önlem alınmaması tehlikeye davetiye çıkarıyor.

Uçaksavar Kavşağı’ndaki ağır hasarlı bir binaya yönelik herhangi bir önlem alınmazken, binanın çekilen görüntüsünde çocukların binaya girdiği görülüyor.

Boşaltılmış olmasına rağmen büyük risk taşıyan binaya giren çocukların yanlarında götürdükleri torbalara binadaki kullanılmayan eşyaları koyarak çıkardığı tahmin ediliyor.

CHP’li Karadağ’dan Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşarak, ağır hasarlı bina için önlem alınmamasına tepki gösterdi.

Karadağ, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Uçaksavar kavşağında bulunan bu ağır hasarlı binaya çocuklar girip çıkıyor, binanın etrafında doğru düzgün şerit bile yok. Bu tür riskli binalar hem sıkı denetlenmeli hem de acil yıkılmadılar. Görüntüler endişe verici!”