Şanlıurfa Karaköprü’de 2022 yılında bir atölyede işe başlayan 2 girişimci kadın kurdukları Biar Tech yazılım şirketi, istihdam yaratmaya başladı. 
Ahşaptan tasarladıkları 7 farklı konsepte eğitim materyallerini internet aracılığıyla Türkiye'nin dört bir yanında tüketicilerin beğenisine sunan girişimci kadınlar, aradan geçen 1 yılda üretim kapasitesini artırarak, çalışan kadın sayısını 4’e çıkardılar. Şirket gelecekte daha fazla kadına ulaşıp istihdam yaratmayı ve daha fazla müşteriye ulaşmayı hedefliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından İşçi Çıkaran Urfa'daki Belediyelere Uyarı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından İşçi Çıkaran Urfa'daki Belediyelere Uyarı

Grafik tasarımcı Semra Doğan, “Artırılmış gerçeklik teknolojisinin kullanarak eğitim materyallerini daha zenginleştirilmiş hale getirdik.” dedi
Yazılım mühendisi Ayşe Subaşı,” Farklı 7 konsept ürünümüz okul öncesi çocuklara hitap ediyor. Ayrıca entegre çalışan mobil uygulamalarımız var. Ürünlerimizin tasarımını yazılımı satışını biz kendimiz yapıyoruz.” dedi.
 

Editör: Urfadasin Haber