Alınan bilgiye göre, bir tır sürücüsü, İ.B. isimli şahsa ait pamuğu Hatay’ın İskenderun Liman’ından sahte plaka ve ruhsatla teslim aldı.

Sürücüye ulaşamaması ve pamuğun Kahramanmaraş yerine Şanlıurfa’ya getirilmesi üzerine pamuğun sahibi İ.B, durumu güvenlik güçlerine bildirdi.

Eyyübiye’de Bilinçli Belediyecilik Uygulamaları Genişliyor Eyyübiye’de Bilinçli Belediyecilik Uygulamaları Genişliyor

Bunun üzerine harekete geçen Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), çok sayıda güvenlik kamerası kaydını inceleyerek, tırın bulunduğu yeri tespit etti.

Ekipler, ısrarlı takipleri sonucunda çalıntı pamuk dolu tırı, Eyyübiye ilçesine bağlı Yamaçaltı Mahallesinde eksiksiz bir şekilde ele buldu.

Ekipler, daha sonra pamuk dolandırıcılığını gerçekleştiren çeteye yönelik düzenledikleri operasyonda, olayın organizatörleri Kadir E. ile Salih K. ve olayı gerçekleştiren M.K., M.D., İ.A. ve C.K’yi gözaltına aldı.

Yapılan incelemede organizatörler Kadir E. ile Salih K’nin daha ince de yöntemlerle vatandaşlardan pamuk, iplik, pimapen, tarım ilacı, gübre vb. dolandırdıkları ve suç dosyalarının olduğu bulunduğu tespit edildi.

Şüphelilerin işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.