Av. Ahmet Müsri ile Avukat Ronayi Paydaş, 28 Mayıs 2023 seçimlerinde  Akçakale ilçesinde CHP’yi temsilen itiraza yetkili kişiler olarak görev almıştı.

Toplu oy kullanıldığına dair taraflarına gelen çağrı üzerine Akçakale ilçesi Yazlıca Kırsal Mahallesine gittiklerinde görev kağıtlarını ve Avukat kimlik kartlarını göstermelerine rağmen seçim bölgesine alınmadılar.

Saldırıya uğrayan, küfür, hakaret ve tehditlere maruz kalan her iki avukat “ Ne Avukatı İstersen Allah Ol Kimse Girmesin “ şeklinde tehdit edildi.

Saldırı sonrası Av. Ahmet Müsri ile Avukat Ronayi Paydaş, doktor raporu aldı. Yaşanan olay sosyal medyada ve ana haberlerde gündem oldu. 

Yapılan şikayet üzerine Akçakale İlçe Jandarma Komutanlığı videolarda görülen saldırgan şahısları tespit etti.

Şanlıurfa'da Filistin'e Destek Yürüyüşü Gerçekleştirildi Şanlıurfa'da Filistin'e Destek Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Ancak yapılan soruşturma Akçakale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından takipsizlikle sonuçlandı.

TAKİPSİZLİK KARARININ İŞTE GEREKÇESİ

Takipsizlik gerekçesne ise;“ Şüphelinin müsned suçlar işlediğine dair müştekilerin mücerret iddiası dışında hakkında kamu davası açılmasını gerektirir yeterli şüphe oluşturacak delil elde edilemediği, ayrıca müştekiler şüphelinin kendisine ana avrat küfür ettigini beyan etmesine rağmen sözleri açıkça söylemedikleri şüphelinin söylediği sözün kaba söz mahiyetinde olabileceği anlaşılmakla atılı suçlar yönünden şüpheliler hakkında açıklanan gerekçe dogrultusunda KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA dair karar verilmiştir. “ denildi.

MAĞDUR AVUKATLAR KARARA KARŞI İTİRAZ HAKKINI KULLANDI

Akçakale Cumhuriyet Başsavcılığının yaşanan olaya takipsizlik vermesine mağduriyet yaşayan Avukat Ronayi Paydaş, tepki göstererek "Bu kadar açık ve net görüntü kaydı delil olmasına rağmen, darp edildiğimiz doktor raporları ile sabit olmasına rağmen verilmiş bu karar kamu vicdanını derinden yaralamıştır.  Bu karara karşı itiraz hakkımızı bugün kullandık ve bu sürecin takipçisi olmaya devam edeceğiz."ifadelerini kullandı.