Seyda Şeyh İzzeddin Aksan, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak gelen yoğun sorular üzerine “Din Nasihattir” Hadis-i Şerifi ile yaptığı açıklamasında Erdoğan’ın karşısındaki adayın Avrupa ve Amerika ile iyi geçinmeyi vadetmesine de eleştirel açıdan yer verdi.

Aslen Mardinli olan ancak uzun yıllardır Şanlıurfa’da yaşayan ve büyük bir cemaati bulunan Seyda Şeyh İzzeddin Aksan, açıklamasında şunları söyledi; 

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

“Herkesin malumudur ki;  Türkiye’de ilk defa mevcut Cumhurbaşkanım', döneminde Müslüman halk rahat nefes almaya başlamıştır.
Baskı altında yaşama. Sindirilme ayrımcılığa maruz kalma başörtüsü, İslami eğitim, ırkçılık gibi konularda daha önce çekilen sıkıntıları bilmeyen yoktur. Bu sorunların aşılmasında eksiklikler olsa da daha önceki dönemlerle kıyaslanması mümkün olmayan iyileştirmeler yapıldığı ancak bu dönemde sağlanmış olduğu aşikârdır. Ayrıca hepimiz görüyoruz ki şimdiye kadar Türkiye’deki hiç bir seçim, dünyadaki güçlü ülkeler tarafından bu kadar ciddiyetle takibe alınmamıştır. Çünkü Türkiye ilk defa kendi ayağı üzerine durabilen üstelik diğer ülkeler yönlendirebilecek güç haline geldi. 

Mevcut Cumhurbaşkanı döneminde bu başarı sağlanmışken diğer taraftan başa geldiğinde Avrupa ve Amerika ile iyi geçinmeyi vadetmektedir. Oysa İslam ümmetinin güçlü bir İslam ülkesine ihtiyacı vardır.

Hakikatler varken şüphelerin peşinden gidilmez. Ekonomik sorunlar ve diğer bazı hata ve eksiklere ise önem bakımından bahsettiğimiz konuların onun geçecek seviyede değildir. Kanaatimiz odur ki onlarda zaman içinde çözüme kavuşacaktır.

Bu mülahazalarla cevabımız şu şekildedir; 

Bu seçimde mevcut cumhurbaşkanımı, Recep Tayyip Erdoğan lehine oy kullanılması ve kullanılan oyun boşa gitmemesine dikkat edilmesi lazımdır. 
Doğrusunu Allah daha iyi bilir 

Şanlıurfa, 11.05.2023 Şeyda Şeyh İzzeddin Aksan “

AYASOFYA CAMİ OLUNCA ŞEYH İZZEDDİN AKSAN, ERDOĞAN'A MEKTUP YOLLAYARAK İKİNCİ FETİH SİZE NASİP OLDU DEMİŞTİ

Bu arada ‘Şeyh’ İzzeddin Aksan, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Ayasofya’nın ibadete açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür mektubu göndermişti.

Aksan, mektupta “Değerli Başkanımız, İkinci fetih size nasip oldu, mübarek olsun. İkinci Fatih Muhammed Recep Tayyip Erdoğan lakabını hak ettiniz. Fethiniz mübarek olsun” ifadelerini kullanmıştı.