Tanal, seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait Viranşehir ilçesindeki mezbahanede incelemelerde bulundu.

Siverekli Öğrencilerin Çalışması Ressamların Eserlerini Aratmadı Siverekli Öğrencilerin Çalışması Ressamların Eserlerini Aratmadı

Mezbahanede incelemelerde bulunan Tanal, hijyen kurallarının hiç olmadığı, hayvanların neredeyse ulu orta kesildiği, etlerin ve sakatatların ulu ortada bekletildiği, bir tek memurun dahi olmadığı bir yerle karşılaştı.

Tanal, mezbahanenin pislik içerisindeki içler acısı halini sosyal medya hesabından paylaştı.

Tanal, burada yaptığı açıklamada, mezbahanede insan sağlığıyla oynandığını söyledi.

Still0425_00005

Mezbahanede dün inceleme yaptığını belirten Tanal, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 “Şanlıurfa'daki bu rezalet, tüm Türkiye'yi ayağa kaldırmalıdır! Dün incelemelerde bulunduğumuz Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin Viranşehir ilçesindeki mezbahanesinde insan sağlığıyla oynanıyor! Sözde mezbahanede temizlik ve hijyen, kontrol ve denetim sıfır. Sağlıksız etler Şanlıurfalı hemşerilerime yediriliyor. Kendiliğinden ölen hayvanların etleri, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin mezbahanesinde aklanıp piyasaya sürülüyor. Sağlık Bakanlığı'nı, Tarım ve Orman Bakanlığı'nı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nı göreve davet ediyorum. CHP iktidarında Şanlıurfa'yı bu durumdan kurtaracağız”