Etkinlik kapsamında; okul bahçesine getirilen acil yardım ambulansını inceleyen minik öğrencilere, acil bir durumla karşılaştıklarında nasıl ambulans çağırmaları gerektiği, hangi durumlarda 112’nin aranacağı, hattın gereksiz meşgul edilmemesi gerektiği, ambulansın çalışma sistemi, trafikte ambulansın geçiş üstünlüğüne özen gösterilmesi konularında bilgiler verildi.

112 farkındalık eğitimlerine, 2023-2024 eğitim öğretim yılı boyunca Şanlıurfa genelindeki okullarda devam edileceğini belirtti.

Şanlıurfa’da Onkolojik Cerrahi Konseyi kuruldu Şanlıurfa’da Onkolojik Cerrahi Konseyi kuruldu

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığından yapılan açıklamada  “Her yıl yaptığımız Minik 112 projesine, bu eğitim öğretim yılında da devam ediyoruz. Bu yıl projemizi Bir ilköğretim okulundan başladık. Burada eğitim gören minik öğrencilerimize, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Eğitim Birimi personellerimizce, Minik 112 ve Ambulans tanıtımı yaptık Minik 112 ile amacımız geleceğimizin teminatı çocuklarımızın Acil Sağlık Hizmetleri konusunda temel bilgiler ile donatılması, sağlıklı yaşam konusunda daha bilinçli ve etkin olmasını sağlamaktır.”denildi.