28 Mayısta Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrardan Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Urfadasın mikrofonlarına konuşan vatandaşların mevcut iktidarın ekonomik krizin biran önce durdurup, zamların önüne geçmesini istedi.
Şanlıurfalı Mehmet Coşkun mikrofonlarımıza yaptığı açıklamada ’’ Hayırlısı olsun demekten başka bir şey diyemiyoruz, inşallah hayırlı olur. Halkın verdiği her türlü karara saygı duymak gerekiyor. 
Mevcut iktidara oy verenlerde memnun değil ama daha iyi bir alternatif olmadığı için belki de biraz korkunun getirdiği şeyden ve alternatifin yetersiz aday olduğundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.’’ dedi. 
Türkiye’nin şu an mevcut sorunları ve sıkıntılarının olduğunu ve bunun başında ise gençlerin işsizliği ve ekonomik sıkıntıların geldiği söyleyen Abdulkadir Turgut ise bütün bu sıkıntıların sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın toparlayacağını düşünüyor. 
Abdulkadir Turgut isimli vatandaş yaptığı açıklamanın devamında ise, ‘’Demokrasi adına güzel geçtiğini düşünüyorum. İstediğimizde oldu: Ben Recep Tayyip Erdoğan’ı destekliyordum ve Erdoğan kazandığı içinde çok mutluyum.
 İki aday arasında bu sıkıntıları, sorunları toparlayabilecek kişinin Erdoğan olduğunu düşünüyor ve inanıyorum. Şu an bir kriz var fakat ben Erdoğan’dan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum küresel bir kriz olduğunu düşünüyorum.’’ ifadelerini kullandı.
Ekonomik krizin önüne geçilmemesi durumunda yokluktan başını alıp gideceğini belirten Cemal Düzköprü, “Şu an ortalık durgun kimse ne yapacağını bilmiyor. Esnaflarda aynı şekilde durgun çünkü neyin ne olacağı belli değil. Meclis oturmayana kadar şu an hiç bir şey kesin olmaz. Markete gittiği zaman parasını kaybetmiş gibi oluyorum. Esnaflar, insanlar şaşkın ve ne yapacağını bilmiyorlar. Zamlar da almış başını gidiyor, çünkü hiçbir şey alamıyoruz ve bu pahalılığın önüne geçmeleri gerekiyor. 
Meclise gönderdiğimiz milletvekilleri bu sorunu çözmeleri gerekiyor. Esnaf benim gözümde bataklığa gidiyor. Geçim sıkıntısı çok zor ve çok kötü oldu. ”diye konuştu.