MAÇ ÖNCESİ BAŞLAYAN GERGİNLİK AMEDSPOR'U KAMÇILADI

Haftayı puansız kapatan Şanlıurfaspor ligin 23. Haftasında kendi evinde Esenler Erokspor’u ağırlayacak.

Amedspor ile Şanlıurfaspor maçı başlamadan önce hakemin değiştirilmesiyle gerilim artmıştı. Şanlıurfaspor’un konaklayacağı otel iptal edilmiş daha sonra Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın devreye girmeyesiyle Şanlıurfaspor’a konaklayacağı yer temin edilmişti.

Şanlıurfaspor dün Diyarbakır’a güvenlik önlemleri altında girmişti. Hakem değişiklinden itibaren Amedspor taraftarlarını ve futbolcularının kenetlenmesine neden oldu. Bugün bu hırsla taraftar stadı hınca hınç doldurdu. Takımını havaya sokan Amed taraftarı istediği sonıcı karşılaşmanın ilk yarısında aldı. Amedspor’un kaptanı Mehmet attığı şık bir gol ile takımını 1-0 öne geçirdi.

Şanlıurfaspor ilk yarıya iyi başlamasına rağmen şansız bir gol yedi. Amedspor’un maça iyi konsantre olduğunu görüldü. Statta boş yer yoktu. İki takımda kontrollü ve bir birinin hatasını kovalayan bir oyun sergiledi.  Amedspor, Şanlıurfasporla final maçına çıkmışcasına bir oyun ortaya koymaya çalıştı. Sahaya çok sayıda yabancı madde atıldı. Sahaya atılan her yabancı madde Şanlıurfaspor oyuncuları üzerinde psikolojik baskı oluşturdu. Şanlıurfaspor her şeye rağmen iyi oynadı. Karşılaşma Amedspor’un 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.

ŞANLIURFA VALİSİ SALİH AYHAN MAÇ SONRASI NE DEDİ?

Maç sonrası Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan yaptığı açıklamada “Lig uzun bir maraton, puan kayıpları elbette olacaktır. Mücadelelerinden dolayı takımımızı tebrik ederim… Şanlıurfaspor’a olan inancımız ve sahalardaki bu mücadele devam edecek.” dedi.

Urfa Valisinin Baba Ocağında Şanlıurfaspor 3 Puan Avında Urfa Valisinin Baba Ocağında Şanlıurfaspor 3 Puan Avında

ŞANLIURFASPOR’UN 2 ZORLU MAÇI DAHA VAR

Şanlıurfaspor haftaya Erokspor ile kendi sahasında oynayacak. Erokspor maçı da en az Amedspor maçı kadar zorlu bir maç olacak. Bu güne kadar Şanlıurfaspor kendi sahasında maç alamadı. Bu maçta da kendi sahasında maçı alamaz ve 3 puanın sahibi olamazsa liderlik iddiası zora girecek. Çünkü Erokspor sonrası yine bir zorlu bir maçı Ankarasporla olacak. Liderle arasındaki puan farkını fazla açmaması gerekiyor.