Valilik tarafından DoubleTree by Hilton’da düzenlenen kahvaltılı programa çok sayıda iş insanı ve milletvekilleri katıldı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da yaptığı konuşmada, “Bugün tertip edilen bu değerli toplantıda bir arada olmaktan büyük bir onur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ülkemizin gelişmesi, kalkınması, illerimizin arasındaki gelişmişlik farklarının azaltılması, bölgesel dengesizliklerin ortadan kalkması, hükümetlerin aldığı tedbirlerin yanında iş insanlarının ortaya koyduğu gayretlerle aynı istikamette koşmakla mümkün olabilir. Türkiye’mizin kalkınma, büyüme, gelişme süreçlerine baktığımız zaman; bir yandan merkezi hükümetin yatırımları, öte yandan iş insanlarımızın gayretleri ve bütün yerel yönetimlerin iş insanlarına destekleri, altyapı, üstyapı, sanayi ve üniversite iş birliğinin son derece önemli olduğunu hep birlikte görüyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Urfa’da Okçuluk Turnuvasında 150 Okçu “Ya Hak” Diyerek Ok Atacak Urfa’da Okçuluk Turnuvasında 150 Okçu “Ya Hak” Diyerek Ok Atacak

Vali Ayhan da dünyanın artık büyük bir pazar olduğunu söyledi.

İş dünyasının da buna bağlı olarak daha rekabetçi bir hale geldiğini kaydeden Vali Ayhan, şöyle konuştu:

Sizler, böyle zorlu bir ortamda güzel başarılar elde ederek şu anki konumlarınıza ulaştınız. Sizin vizyoner bakış açısıyla elde ettiğiniz çeşitli başarılar; yaptığınız yatırımlar anlamına geliyor. Bu yatırımlar da binlerce insanımızın evine ekmek götürmesi demek oluyor… Şehrimizin ve ülkemizin istikbali adına yaptığınız katkılardan olayı sizlere teşekkür ediyorum. OSB’miz, kurulduğu ilk günden bu yana hızlı bir ivmeyle büyüdü. Hem istihdam olarak, hem alan kapasitesi olarak, hem de faaliyet gösteren üretim sektörleri olarak karşımızda güzel bir tablo var. 1991 yılında 286 hektar olan sanayi bölgemiz, bugün 1700 hektara ulaştı. Allah’ın izniyle daha da büyümeye devam ediyor. Aynı şekilde istihdam sayımız da günbegün artıyor. Şu an mevcut istihdam sayımız 30 bin kişi civarlarında. Tamamlanacak projelerimizle inşallah bu istihdam sayısını 50 bine ulaştıracağız. Şanlıurfa olarak bizim gücümüz yüksek, enerjimiz çok daha yüksek”

Konuşmaların ardından, iş insanları sırayla sahneye davet edilerek kendilerine teşekkür belgeleri takdim edildi.

Fotoğraf çekiminin ardından program son buldu.