10 ili etkileyen 6 Şubat deprem felaketi nedeniyle seçimlerin ertelenmesi gerektiğini vurgulayan Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, vatandaşlar depremden olumsuz etkilendikleri için seçimlerin ileri bir tarihe ertelenmesi konusunda çağrıda bulundu.

Şanlıurfa’da Urfadasın mikrofonlarına konuşan vatandaşlar ise düşüncelerini açıkladılar.

‘’SEÇİMDEN ÖNCE İNSANLARIN YARALARININ SARILMASI LAZIM’’

Ben siyasetçi değilim ve siyaset işini de bilmem. Seçimler bugünde, yarında olsa bir şey fark etmeyecek. Diyen Ferhat isimli vatandaş:’’ Bir kaosun içerisindeyiz deprem nedeniyle milletin hali zaten ortada herkes perişan vaziyette. Türkiye’de yaşanan şeyler çağdışı gibi. Hükümetten bir şey anlaşılmıyor.

Seçim erkende olsa geçte olsa değişen bir şey olmayacak. Ben 14 yıllık bir çalışanım sanayide iş aramaya gittim ama boş döndüm iş yok. Benim seçimle bir işim yok ben ekmek davasındayım. Şuanda deprem olmuş 11 ilimiz etkilenmiş seçim olsa da değişen bir şey olmayacak. Seçimden önce insanların yaralarının sarılması lazım. ‘’ dedi.

‘’DEPREM FELAKETİ NEDENİYLE SEÇİMLERİN BİRAZ ERTELENMELİ’’

Deprem felaketi nedeniyle seçimlerin biraz ertelenmesi lazım. Halk kendi derdine, kendi acısına düşmüş. İfadelerini kullanan Şükrü Karabaca:’’ Binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti bu kolay bir şey değil. Acımız büyük. Seçim zamanına kadar toparlanmak biraz zor gibi çünkü bu acı hep milletin içinde kalacak. Hakkımızda hangi partinin adayı hayırlıysa onun olmasını isterim. ’’sözlerinde bulundu.

‘’EĞER OKULLAR HASARSIZ İSE SEÇİMLERİNDE BİR SAKINCASI YOK’’

Bence seçim aynı tarihte devam etmeli çünkü verilen karar geri çevrilmez. Açıklamalarında bulunan Ali Aslanlı:’’ Yüksek seçim kurulu Ankara’dan buraya heyet göndermiş kontrol için eğer okullar sağlam ise seçimde yapılabilir. Eğer okullar hasarsız ise seçimlerinde bir sakıncası yok demektir. ’’açıklamalarında bulundu.

Abdullah Melik, CHP'den Aday Adayı Oldu Abdullah Melik, CHP'den Aday Adayı Oldu