Şanlıurfa'da O İş Yeri İkinci Kez Mühürlenip Kapatıldı Şanlıurfa'da O İş Yeri İkinci Kez Mühürlenip Kapatıldı

Kamu çalışanlarının beklentilerinin bir kısmının bir torba yasa ile bir kısmının ise bir KHK ile yürürlüğe konulabileceginin altını çizen Yücel , Örneğin;

* Kamuya personel alımlarında, kamu kurumlarının “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği”  sınavlarında “Mülakat” kaldırılarak “Liyakat “ esas alınabilir.

* Memurlara da (Kamu ve özel sektör işçilerinde olduğu gibi) sendikalara üyelik ve istifa işlemlerinin e-devlet uygulaması üzerinden yapılabilmeleri sağlanabilir.

* Kamu çalışanlarının maaş gelirlerinin üzerindeki vergi yükü tamamen kaldırılabilir veya hafifletilebilir.

* Hafta sonu resmi tatil günleri olan Cumartesi ve Pazar günleri memurların yıllık izin sürelerinden sayılmayabilir.

* Yaşanabilir bir emeklilik için kamu çalışanlarının tüm gelir kalemleri emekliliğe esas kabul edilebilir.

* Yardımcı Hizmetler Sınıfı (YHS) çalışanları, Genel İdari Hizmetler (GİH) Sınıfına eğitim durumlarına uygun kadrolara sınavsız olarak geçirilebilirler.

* Kamu çalışanlarına bu Ramazan Bayramından başlayarak yılda iki kez (Ramazan ve Kurban Bayramlarında) ikramiye verilebilir.

* Sendikacılık yapmak yerine entrikalarla üyelerini tutmak için bütün umutlarını yüzdelik sendika barajlarına bağlamış bulunan Memur-Sen'in ve Kamu-Sen'in değirmenine su taşıyan %2 lik sendika barajı garabetinden vazgeçilebilir.

* Toplu Sözleşme İkramiyesi, Toplu Sözleşme Desteği vb. adlar altında dolaylı yollarla 85 milyonun cebinden sendikalara kaynak aktarılması uygulamalarından vazgeçilebilir.

* Ek gösterge düzenlemesi sonucunda mağdur olan Mühendis,Şef vb. kadrolarındaki kamu çalışanlarının ek gösterge kaynaklı mağduriyetleri giderilebilir.

* 3 Yıldır Mil Enerji Sen olarak gündemde tutmaya çalıştığımız eşel mobil uygulamasına geçilebilir.

* Asgari ücretlilere Temmuz ayında verilecek ek zam Temmuz ayı beklenmeden hemen verilebilir.

Ocak ayından bu yana maaşları eriyen Memurlara kayıplarının telafisi için ek zam verilebilir.