Şanlıurfa’da selden okullarda etkilendi, çok sayıdaki okulda su baskınları yaşanırken, bazı okullara ulaşımı sağlayan yollarda da hasar meydana geldi.

Okul binalarında ve bahçelerindeki su ve çamuru temizleme çalışmaları da aralıksız devam ediyor.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural ve Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, sel felaketinden zarar gören okulları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İncelemeler kapsamında Akabe Toki Anadolu Lisesi, Milli İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Halilurrahman Ortaokulu'nu ziyaret eden heyet, okulların durumunu yerinde inceledi ve hasar tespiti yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fevzi Kurt, açıklamasında, yaşanan sel felaketinin herkesi derinden etkilediğini belirtti.

Kurt, şu ifadeleri kullandı:

Ancak bu zorlu süreçte, dayanışma ve birlik olma ruhumuzla hareket ederek, el ele vererek bu zorluğun üstesinden geleceğiz.Sel felaketinden etkilenen okullarımızı ziyaret ederek, ihtiyaçlarını belirleyip elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizin eğitimine devam edebilmeleri için elimizden geleni yapacağız. Sizlere şunu söylemek istiyorum; her şey yolunda olacak.

Şanlıurfa OSB'de Alacak Verecek Kavgası: 1 Ölü Şanlıurfa OSB'de Alacak Verecek Kavgası: 1 Ölü

Hep birlikte, güçlü ve umutlu olmaya devam edelim. İhtiyaçlarınız olduğunda, yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Tekrar söylüyorum, sizlerin güvenliği ve eğitimi bizim en önemli önceliğimiz. İnşallah bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız.”