Şanlıurfa’da Atatürk Baraj Gölü kıyısında yer alan ve mavi ile yeşilin buluştuğu, Salda Gölü’ne benzetilmesiyle bölgede “Güneydoğu’nun Maldivleri” olarak da nitelendirilen Çatak Sahilleri,mesire alanları, son günlerde artan sıcaklardan bunalan vatandaşların akınına uğruyor.

Yaklaşık 600 bin metrekareden oluşan piknik ve mesire alanının geniş bitki örtüsü arasında yürüyüş yolları, çocuk oyun parkları ve kamelyaları bulunan Çatak her geçen cazibesini artırıyor.

Kurban bayramı dolayısıyla Bozova Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Kenan Çetin ve İlçe Emniyet Müdürü Başkomiser Remzi Özer ile birlikte  Çatak mahallesi Mesire alanını ziyaret etti.

Kaymakam Halil İbrahim Yeşilyurt, Çatak mesire alanına gelen vatandaşlar ile bayramlaştı ve incelemelerde bulundu. 

Başkan Ali Murat Bucak’tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı Başkan Ali Murat Bucak’tan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Bozova Kaymakamı Halil İbrahim Yeşilyurt, Çatak mesire alanına gün içerisinde 2 bin aracın giriş yaptığını ve 10 bin vatandaşın vakit geçirdiğini, kolluk görevlilerinin de   boğulma olaylarına karşı vatandaşlara  gerekli uyarı sürekli yaptığını  ifade etti.

Çatak Bozova

Editör: Urfadasin Haber