Bucak, mesajında, af ve mağfiret için açılan ellerin boş çevrilmeyeceği Berat Gecesinin dargınlıkların ve küskünlüklerin giderilmesi için de bir fırsat olduğuna işaret ederek, bu mübarek gecenin tüm dünyaya barış, huzur, vatanımıza da birlik, beraberlik ve dayanışmayı hakim kılarak, felaketlerden uzak, sağlıklı günler getirmesini temenni etti.

Bucak, mesajında şu ifadeleri kullandı:

Gazze'ye yönelik saldırılar, Şanlıurfa'da protesto edildi Gazze'ye yönelik saldırılar, Şanlıurfa'da protesto edildi

“Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen, ayrıca mübarek Ramazan ayının da bir müjdecisi olan Berat Kandili değerli halkımız başta olmak üzere İslam Alemi’ne hayırlar getirmesini dilerim.

Kandiller, yüce dinimizin özel günleri olmalarının yanı sıra bizleri birliğe, dirliğe, kardeşliğe, paylaşmaya, barışa ve sevgiye çağıran müstesna zamanlardır. 11 ayın Sultanı mübarek Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandili, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu hassas süreçten geçtiğimiz şu süreçte milli birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Milletimizin ve tüm İslam Aleminin Ramazan ayının müjdeleyicisi mübarek Berat Kandilini kutluyor, hayırlara vesile olmanı temenni ediyorum.”

Editör: Mehmet Fatih Aslan