Siverek'te canlı yayınlanan Halk TV’deki Görkemli Hatıralar programda Siverek’le ilgili ilginç detaylar ilk kez ortaya çıktı.

Bu detaylardan bir kaçını programa katılan Kadıköy Belediye Başkanı Siverekli Şerdil Dara Odabaşı aktardı. 
Odabaşı “Bir şey söyleyeceğim herkes şaşıracak. Behice Boran 1965’te Türkiye İşçi Partisinden Urfa Milletvekili olarak TBMM’ye girdi. En büyük oyu Sivereklilerden aldı.”dedi.

“ÜNLÜ EKONOMİST ÖZGÜR DEMİRTAŞ’IN BABASI SİVEREKLİDİR”

Gözden kaçırmayın

14. Bahar Şenliği Ödül Töreni Gerçekleşti 14. Bahar Şenliği Ödül Töreni Gerçekleşti

Siverek Kaymakamlığa ait tarihi binanın bahçesinde gerçekleştirilen programda ‘Kolumu salladım’, ‘Urfa’ya paşa geldi’ türküleri seslendirilirken halkoyunları gösterileri de yapıldı.

Kadıköy Belediye Başkanı Siverekli Şerdil Dara Odabaşı proğramdaki konuşmasında ”Karacadağ’ın suyunu içen herkes Sivereklidir. Ahmed Arif’i de Siverekli kabul ediyoruz. Mehmed Uzun Siverekli, Yılmaz Güney Siverekli, Şivan Perver de Sivereklidir. Ünlü ekonomist Özgür Demirtaş’ın babası, Şivan Perver Sivereklidir.

Bir şey söyleyeceğim herkes şaşıracak. Behice Boran 1965’te Türkiye İşçi Partisinden Urfa Milletvekili olarak TBMM’ye girdi. En büyük oyu Sivereklilerden aldı. Babam 1973’te adayken, rakibi bir kadındı. Bizi farklılıklarımız güçlendirir.

Ahmet Arif yazdığı bir mektupta diyor ki, Dostluk avucumuza bir kuş gibi konmuş bir kere. Biz bu kültürlerin coğrafyasında Rize’sinden Edirne’sine, avuçlardaki bu dostluğumuzu ne kadar büyütürsek o kadar güçlü oluruz, aşamayacağımız sorun olmaz.”ifadelerini kullandı.