Şanlıurfa’da Polis İle Bir Genç Arasındaki Arbede Kameraya Yansıdı Şanlıurfa’da Polis İle Bir Genç Arasındaki Arbede Kameraya Yansıdı

Eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarından STEM yaklaşımı ile "Bilim", "Teknoloji", "Mühendislik" ve "Matematik" olmak üzere 4 ana disiplini temel alan eğitimler ücretsiz olarak veriliyor.

Amaç ve hedefler içerisinde yer alan 21. yüzyıl becerilerini kazandırmak olan bu merkezde Robotik kodlama, 3 boyutlu tasarım, akıl ve zeka oyunları, inovasyon, WEB tasarım, Astronomi, Doğa ve Fen Eğitimi gibi zengin içerikli eğitimler yıl boyunca öğretmen ve öğrencilere anlatılıyor.

 Eğitim- öğretim dönemi içerisinde gerçekleşen öğrenci eğitimleri hafta içi ve hafta sonu günlerinde öğrencilerin okul saatlerine göre planlanmakta.

Öğretmenler için ise Hizmet içi mahalli eğitimler hafta içi günleri mesai saati bitiminden sonra yapılıyor.

Yarıyıl tatili boyunca devam edecek kurslarda 1. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrenciler için birbirinden farklı atölyelerde etkinlikler yapılmakta.

Kursa katılan öğrenciler 2 haftada toplam 10 saat ders almış olacak.

Bilgi ve becerilerin aktif kullanımını içeren etkinliklere yer verilen eğitimlerde öğrencilerin bir sonraki döneme eğlenerek hazırlanması sağlanıyor.