Şanlıurfa Barosunda basın toplantısı düzenleyen baro başkanı Abdullah Öncel, su kesintileriyle ilgili kent genelinde çok sayıda şikayet aldıklarını, konuya dair bilgi edinmek için belediyeye yazı yazdıklarını, fakat kendilerine net cevaplar verilmediğini belirtti.

“SU SAATLERİ MÜHÜRLENİYOR “

Şanlıurfa’da özellikle dezavantajlı mahallelerde ekonomik açıdan zorluklar yaşayan vatandaşların su faturalarını ödemekte zorluklar yaşadığını belirten Öncel, su faturalarını ödeyemeyen vatandaşların sayaçlarının Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ŞUSKİ) tarafından mühürlendiğini aktardı.

"HUKUKİ DESTEK SAĞLAYACAĞIZ"

Suyun zorunlu yaşam haklarından biri olduğunu ve bunun uluslararası sözleşmelerle de güvence altında alındığına dikkati çeken Öncel, “Son zamanlarda ülkemizdeki ekonomik koşullar göz önüne alındığında gıda ürünlerine dahi ulaşmakta zorluk yaşayan vatandaşlarımızın bir de temel insan hakkı olan ‘su hakkına’ erişiminin engellenmesi kabul edilemez” dedi. 

Öncel, su hakkına ulaşımının önündeki engellerin kaldırılması için her türlü hukuki desteği sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
 

Editör: Urfadasin Haber