Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) AB Bilgi Merkezi, 20-24 Ekim tarihlerinde Avrupa Birliği’nin “EU Beach Clean” çağrısı kapsamında, Birecik Baraj Gölü Temizliği, Halfeti’de Ağaç Dikimi ve ŞUTGEM’de Yeşil Mutabakat Toplantısı’ndan oluşan bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek.

ŞUTSO AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Erol Yüncü’nün organizasyonuyla düzenlenen etkinlik programının bütçesinin tamamı, Avrupa Birliği tarafından karşılanacak. Program kapsamındaki temizlik çalışmaları bölgede 4 gün devam edecek. Programda üniversite öğrencileri ve gönüllüler Halfeti’de gidilerek göl ve göl çevresi temizliği ve ağaç dikimi faaliyetleri gerçekleştirecek.

24 Ekim tarihinde ise ihracatçı ve üreticilerin de katılacağı programda, Harran Üniversitesi Akademisyenlerinden Dr.Ögr. Üyesi İbrahim Yenigün tarafından Şanlıurfa OSB’de bulunan ŞUTGEM’de “Yeşil Mutabakat’ın Önemi ve Getireceği Yükümlülükler” konulu, bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecek. Gerçekleştirilecek programa tüm vatandaşlar davetlidir.