Türkiye erken seçimi konuşurken Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) başkanlık seçimleri için geri sayım başladı, adaylar sahada kıyasıya mücadele ediyor. 

SEÇİMLERE KAÇ ADAY HAZIRLANIYOR?

ŞUTSO başkanlığını kazanmanın yolu ise meslek guruplarından zaferle çıkmaktan geçerken şu an 3 başkan adayının gece gündüz çalışarak meslek guruplarını yakın takibe almış durumda. 

Göçerlerle, TİGEM Güvenlikçileri Arasında Arbede Göçerlerle, TİGEM Güvenlikçileri Arasında Arbede

Bire bir markajın yürütüldüğü ŞUTSO başkanlık seçimleri için adayların, girdikleri guruplardan seçilmeleri gerekiyor. Guruplarda kazandıktan sonra başkanı meslek gurupları belirliyor. 

Urfadasın haber sitesi editörlerinin derlediği bilgiye göre; sahayı boş bırakmayan 3 aday, hatırı sayılır kişileri de devreye koyarak üye ziyaretleri gerçekleştiriyor, sözler alıyor.  

ÇALIŞMALAR MİLLETVEKİLLİĞİ VE BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDEN DAHA ATEŞLİ 

Kasım 2022'de yapılacak olan seçimlere kısa bir süre kalmasından dolayı, adayların, milletvekilliği, belediye başkanlığı seçimleri kadar önemsediği ŞUTSO seçimleri için son viraja girildi.
ŞUTSO başkanlığı için son 15 yılın en ateşli seçiminin yaşanacağı belirtiliyor. Adaylardan birinin ise seçimler için 1 yıldır çalışması, başkanlık koltuğunu kazanmamın çetin geçeceğini gösteriyor.

KAÇ ÜYENİN KAYDI SİLİNDİ? ŞUTSO'NUN ŞUAN KAÇ ÜYESİ VAR?

Bu arada 07.02.2022-07.03.2022 tarihleri arasında ŞUTSO’da 161 yeni üye kaydı yapılırken 356 Üyenin kayıtlarında değişiklik yapıldığı, 36 üyenin de kaydının silindiği öğrenildi. 

ŞUTSO’nun 07.03.2022 tarihi itibari ile toplam faal üye sayısının 10 bin 293 olduğu bildirildi.

Öte yandan 15 bin üyesi bulunan odanın 80 koltuklu meclis üyeliği bulunuyor.  Borcunu ödeyen 11 bin 500 üye oy kullanacak.  Borçlarını ödemeyen 3 bin 500 üye ise oy kullanamayacak.  ŞUTSO'nun 29 meslek grubu bulunuyor.  400’ üyesi olan bir meslek guru 2 meclis üyesi çıkarabiliyor.  400’den fazla üyesi olan meslek grubu 3 meclis üyesi seçebiliyor. Binin üzerinde üyesi olan meslek grubu ise 4 meclis üyesi seçebiliyor.

HALİL PELTEK BİR ÖNCEKİ ŞUTSO BAŞKANLIK SEÇİMİNİ KIL PAYI KAZANMIŞTI

Öte yandan 08 Nisan 2018 Pazar günü ŞUTSO’nun yapılan son seçimlerinde 5 bin üye oy kullanmıştı. Ali Eyyüpoğlu ile İbrahim Halil Peltek’in yarıştığı seçimde Peltek 3 oy farkla seçimi kazanmıştı.