Tapu sahipleri dikkat, Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Adlı bizzat uyardı! Tapu dolandırıcılığı patladı.

 E-Devlet tapu SMS kaydı yaptırmayanlar tapunuz elden gidebilir, eviniz habersiz satılabilir!. Ev ve arsa fiyatları arşa ulaşırken yaşanan yükseliş dolandırıcıları da harekete geçirdi.

Kolay yoldan zengin olmanın peşine düşen dolandırıcılar tapu dairelerine dadandı. Kurulan akıl almaz tuzaklarla vatandaşın tapularını hileli yollarla ele geçirmeye çalışan dolandırıcılar ile tapu memurları mücadele etmeye devam ederken Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı son derece kritik bir uyarıda bulundu. 

Tapu sahiplerini uyaran TKGM Zeki Adlı, vatandaşların kendi tapularını güvence altına almak için e-Devlet üzerinden hemen tapu SMS kaydı yaptırmalarını istedi. Tamamen ücretsiz olarak sunulan hizmet ile istenmeyen dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaş kendisini güvence altına alacak, tapu fareleri ile mücadelede tapu çalışanlarının eli güçlenecek! 

TAPU DOLANDIRICILIĞI GİRİŞİMLERİ PATLADI: SAHTE DUBLÖRLE TAPU SATIŞI YAPIYORLAR, VATANDAŞIN EVİNİ, ARSASINI HABERSİZ SATIYORLAR! 

Gözden kaçırmayın

AK Parti Urfa Başkanı: Sulama İçin Bu Gece Enerji Verilecek AK Parti Urfa Başkanı: Sulama İçin Bu Gece Enerji Verilecek

Dolandırıcılar uyuyan tapu adı verilen dolandırıcılık girişimleri ile akıllara durgunluk verecek girişimler imza atmaya devam ediyor.

Vatandaşın bir şekilde kimlik bilgilerini ele geçiren dolandırıcılar dublör kullanarak noterde sahte vekalet hazırlayarak ya da tapu sahibine benzer kişileri kullanarak tapu dairelerinde sahte evraklarla tapu satışı yapmaya çalışıyor. 

Tapu memurlarının özverili çalışmaları ile pek çok girişim önlenirken ne yazık ki bazen istenmeyen olaylarda yaşanabiliyor.

Bu nedenle vatandaşın kendi önlemini alarak tapu dolandırıcılığı girişimlerine karşı E-Devlet Tapu SMS Kaydı oluşturması gerekiyor. 

TAPU SMS KAYDI NASIL YAPILIR, E-DEVLET TAPU KAYDI NEDİR?

Konu hakkında açıklama yapan TKGM Zeki Adlı vatandaşların mutlaka e-Devlet üzerinden Tapu SMS kaydı yaptırmalarını isteyerek "Vatandaşlarımız taşınmazları üzerinde başlatılan işlemlerden haberdar olmak için e-Devlette 'Tapu Telefon Bilgileri Beyan' kısmından cep telefonu numarasını kaydetmeli.

Bu uygulama ile kişinin adına kayıtlı taşınmazlar ile ilgili herhangi bir işlem başlatıldığında kişiye kısa mesaj (SMS) yolu ile bilgi veriliyor" dedi. 

Söz konusu kaydı oluşturmak için e-Devlet şifresi ile sisteme girdikten sonra arama bölümüne Tapu SMS Kaydı yazın.

Çıkan seçenekler arasında Tapu Telefon Bilgileri Beyan (Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü) linkini tıklayın. Gelen yeni ekranda sizden istenen telefon bilgileri bölümünü doğru olarak doldurun ve son olarak kaydet butonuna basın.

Bu şekilde tapunuz üzerinde satış, tapu devri, tapunun üzerine ipotek, rehin gibi tüm işlemlerde tarafınıza önceden bilgilendirme yapılacaktır.