Eyyübiye İlçesine Bağlı Topdağı Mahallesinde kentsel dönüşüm için yıkılan alanda Kanalizasyon sularının açıktan akmasıyla 3112.Sokağı sinekler bastı.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesine Bağlı Topdağı Mahallesinde kentsel dönüşüm için yıkılan alanda tarihi yapı çıkınca çalışmalar durdu. Kanalizasyon sularının açıktan akmasıyla 3112.Sokağı sinekler bastı. Pis kokudan duramayan mahalle sakinleri belediye yetkilerine seslendi.

Eyyübiye’de Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi Eyyübiye’de Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belirlendi

Kamulaştırmayla yıkılan yerlerin hak sahiplerine ödemeleri de yapılmadığı çaresiz kalan mahalle sakinleri “Ya paramızı versinler gidip başımızın çaresine bakalım yada burayı bir an önce elden geçirsinler. Buralar yaşanacak gibi değil” dediler 

Topdağı Mahallesi Muhtarlığı 1.azası İbrahim Gök ise “Yaz geldi, sivrisinek başladı. Bu pis sulara bakın! Mahalleli hepsi şikâyetçi. Herkes rahatsız oluyor. Bu nasıl çevreye bakmak? Bu nasıl belediyecilik?  Burayı yıktılar öyle bıraktılar! Böyle olur mu? En azından gelin burayı temizleyin. Böyle yaşamak olur mu? Burası eski tarihi bir mahalle. Niçin bu mahalleye bakmıyorsunuz? Niçin belediye olarak buraya el atmıyorsunuz? Yıkıp yeniden yapmıyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

 Mahalle sakinlerinden Mehmet Guli Çetintaş da “Yarım kalan yerlerden şikâyetçiyim. Benim bulunduğum yerde hayvanlar barınamaz. Biz insan olarak burada barınıyoruz. Sekiz on senedir burası istimlak edilmiş ya paramızı versinler ya müsaade etsinler biz yaparız.” şeklinde konuştu.