Şanlıurfa İl Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre, TDV, gerçekleştirdiği başta gıda olmak üzere giyim ve nakdi yardımlarla binlerce aileye ulaştı.

İl genelinde toplam bin 378 hisse kurban bağışı yapılırken kesilen kurbanlarla 8 bin 200 aileye et desteğinde bulunuldu.

Kentte 3 bin 500 aileye de gıda, giyim ve nakdi yardım yapıldı. 2022-2023 yeni eğitim ve öğretim yılı kapsamında 2 bini aşkın öğrenciye hem nakdi hem de kırtasiye desteği sağlandı.

Sınır Ötesine de yardım eli

TDV, sınır ötesine de yardımlar gerçekleştirdi. Bu kapsamda Resulayn ve Tel Abyad kentlerinde bin 100 hisse kurban kesilerek, 6 bin 600 aileye ulaştırıldı. 350 yetime gıda, bot, mont ve hijyen malzemesi desteği verildi, 227 aileye de kömür yardımı gerçekleştirildi.

Ülkede ibadete el verişli olmayan camilerin hizmet verebilmesi için de çalışmalar başlatıldı. Halısı olmayan camilere,  2 bin 243 metre kare halı dağıtıldı. Isınması olmayan camilerin ısınma sisteminin devreye girilmesi için destek verildi.

Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan, hayırseverler ve yardıma muhtaç insanlar arasında en güzel şekilde köprü görevi üslenmeye çalıştıklarını söyledi.

Tolan, şu ifadeleri kullandı:

Şanlıurfa İstanbul Uçak Seferleri İptal Edildi Şanlıurfa İstanbul Uçak Seferleri İptal Edildi

‘’Türkiye Diyanet Vakfı, Şanlıurfa şubemiz olarak 2022 yılında elimizden geldiği kadar muhtaç olan kardeşlerimize yardımda bulunmak, bir nebze de olsun destek sağlamak amacıyla durumu iyi olan hayırsever kardeşlerimizle muhtaç durumda olan kardeşlerimiz arasında köprü olmaya çalıştık. Elimizden geldiği kadar arkadaşlar ve hayırseverlerle gayret ettik. 2023 yılında da gerek Urfa’da olsun, gerekse sınırın ötesi olsun, kardeşlerimizin ihtiyacı maalesef devam ediyor. Hayırsever kardeşlerimizin yardımlarını bekliyoruz. Bizler yeni yardımlar için yine en güzel şekilde aracı olmaya çalışacağız”