Türkiye Gazetesi Yazarı Cem Küçük, TGRT Haber’dekatıldığı programda gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu.

AK Partili belediyeleri eleştirenlere tepki gösteren Küçük, Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi tarafından kentte yürütülen çalışmaları örnek olarak gösterdi.

-“Urfa'da Raylı Sistem Çalışmaları Var”

Şanlıurfa’nın ulaşım başta olmak üzere bir çok alanda büyük bir değişime gittiğini belirten Küçük, kent hakkında canlı yayında şunları kaydetti:

"Urfa'da raylı sistem çalışmaları var. Urfa bize mağara-köy olarak anlatılırdı. Halk ekmek var tanesi 3 buçuk lira. Gör ağabey 3 buçuk liraya ekmek satılıyor. Öyle bir belediyecilik var ki ya bu HDP'lilerin bunu hakikaten görmesi lazım. Bir de insanların bunları yerinde görmesi lazım, Zeynel Abidin Bey'in yaptığı hizmetleri. Yani insanların gidip görmesi lazım, hani eleştiriyorsun ya gidip görmen lazim ağabey, bir gör adam nere yapıyor. Yani bilmem yağmur yağmış da sel olmuş, o yol da ondan önceki dönem yapılmış, olabilir yani varsa hatası o da eleştirilebilir, o da ayrı bir şey. Ama yapılan hizmetler bir tane yağmurdan güceniyorlar. Ne oldu, bu ne biçim şehir, işte sel aldı. Ya bir şehre bakın, yapılanları, yolları, binaları, kamulaştırmayı... Bunları bi gör yani. Git bir sınırın diğer tarafındaki Suriye'yi gör bir orayı gör bir de Avrupa'yı gör. Git bak gör, bak yollara yani. Yollara hayran kalırsın ya, yani havalimanına hayran kalırsın, bir sürü uçak uçuyor, İstanbul, Ankara, İzmir. Her yerden uçak var Urfa'ya. Dış hatları var ya, yani bu gün küçümsenen Urfa, eskiden bizim değil başkaları böyle dalga geçerdi. Nasıl olsa Urfalı diye alaya alan bazı tipler vardı. Şimdi o çok yok yani onu da söyleyeyim."

Editör: Mehmet Fatih Aslan