Atatürk Bulvarını kullanan vatandaşlar ile bulvardaki esnaflar tehlike saçan demir çubukları ve açıkta kalan elektrik kablolarını birçok kez belediyeye bildirdiklerini ancak belediyelerin topu birbirine atmasından dert yandılar.

Atatürk Bulvarını kullanan Celal Çelik “Çok tehlikeli. İnsanların ayağı bu demir çubuklara takılırsa ya kolu kırılır ya da ayağı, beli kırılır. Kablolar çıplak. Çok yanlış bir şey. Bunu düzeltmek lazım.” dedi. 

Atatürk Bulvarındaki esnaflardan İsmail Erbey ise “Burası Şanlıurfa’nın en işlek caddesi. Burası 10 gün önce kum torbalarıyla doluydu. Kum torbalarını 10 gün boyunca kaldırmadılar. Biz esnaf olarak kaldırdık ve arka tarafa koyduk. Burada insanların çoğunun ayağı takılıp düşüyordu. Birilerinin hayatını kaybetmesi söz konusu. Bu kadar ihmalkârlık olmaz.  2 -3 hafta oldu böyle. Böyle bırakıp gittiler. Burası Urfa’nın en işlek caddesi en işlek caddesi. Böyle olması doğru değil. Bu durum Urfa’ya hiç yakışmıyor. Çok yanlış bir durum. Belediyeleri aradığımızda herkes birbirine suçu atıyor. Hangi belediye sorumlu bulamadık. Sorumlu olan kimse yok. Telefon açtığımız zaman herkes birbirine devrediyor. Danışacağımız konuşacağımız kimse yok.” ifadelerini kullandı.

Esnaf Mustafa Sarman da “Bazı yayalar karşıdan karşıya geçerken düşüyorlar. Allah muhafaza ayakları bu demir çubuklara takılıp düşse üstüne düşecek. Vücudunun herhangi bir yerine saplanacak. Buradan belediye yetkililerine sesleniyorum; bunu gelip bir an önce çözsünler. Takılıp sökülen ürünler nereye gitti. Yani Atatürk Bulvarına boydan boya takıldı. Bunun yarısı nereye gitti.Kim söktü araştırsınlar. Caddeyi güzelleştirdiler ama yarısı yok kimin elinde. Belediyenin araştırmasını öneriyorum. İkinci sorun elektrik kabloları açıkta olması. Elektrikler çıplak. Çocuklar geçiyor dokunabilirler. Birinin başına bir şey mi gelmesi lazım. Bununla ilgili yetkililere sesleniyorum; buna bakıp incelsinler, çözüm bulsunlar. Bence büyükşehir belediye başkanı gelip bizzat bize sorması gerekiyor. Yani buraya çiçekler koymak elektrik çekmek anlamsız ve gereksiz şeyler.” şeklinde konuştu.