Şanlıurfa Barosu’nun her seçiminde aday sayısı artıyor. Yaklaşık bir ay sonra yapılacak Şanlıurfa Barosu seçimleri için adeta aday paylaması yaşanıyor.

Geçen yıl pandemiden dolayı seçim tarihi 4 kez ertelenen Şanlıurfa Baro Başkanlığı için 4 aday yarışırken önümüzdeki Ekim ayının ilk haftasında yapılacak başkanlık seçiminde bu kez 6 aday yarışacak.  Yaklaşık bin 600 avukatın oy kullanacağı seçimde 60 avukat da yönetim kurulu için ter dökecek. Yaklaşık 150 kişi de Denetim ve Disiplin Kurulu adaylığı için mücadele edecek.

YENİDEN ADAY OLANLAR VE YENİ ADAY OLANLAR 

Şanlıurfa Barosu seçimlerinde bir önceki dönem aday olan mevcut Baro Başkanı Mehmet Velat İzol, Reşit Tartış, Halil Olgun yeniden adaylıklarını açıklarken bir önceki dönem aday olan Serhat Demiryeri bu kez aday olmadı. Demiryeri, Reşit Tartış’ı destekleyeceğini sosyal medya hesabında açıklamış ve destek istemişti.

Ekim ayının ilk haftasında yapılacak seçimlerde, bir önceki dönem aday olanlara bu seçimlerde Eyüp Sabri Tinaş, Bülent Kurt ve Abdullah Öncel de eklendi. Ahmet Tüysüz'ün Baro Başkanı olduğu dönemde, Bülent Kurt yönetim de yer alıyordu. Abdullah Öncel de Velat İzol'dan önce bir dönem baro başkanlığı yapmıştı. Bülent Kurt ile Eyüp Sabri Tinaş baro başkanlığına ilk kez aday oluyorlar.

Yellehçi Vaazı Sonrası TV Programı İptal Edildi Yellehçi Vaazı Sonrası TV Programı İptal Edildi

BİR ÖNCEKİ BARO BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE KİM KAÇ OY ALMIŞTI

Reşit Tartış, Halil Olgun, Mehmet Velat İzol ve Serhat Demiryeri başkanlık için yarıştığı seçimde Mehmet Velat İzol 22 oy farkla başkan seçilmişti.
6 adayın yarışacağı Şanlıurfa Barosu başkanlık seçimleri için kulisler de hareketlenmeye başlandı. Avukatlar yakın markaja alınırken bir önceki dönemde Şanlıurfa Barosu Başkanlık seçimi için 15 sandıkta 722 oy kullanılmıştı. Oyların 362’sini İzol, 340’ını Halil Olgun, 287’sini Reşit Tartış ve  212’sini de Serhat Demiryeri almıştı.

MEHMET VELAT İZOL 22 OY FARKIYLA BAŞKANLIĞI KAZANMIŞTI

Reşit Tartış, Halil Olgun, Mehmet Velat İzol ve Serhat Demiryeri başkanlık için yarıştığı seçimde Mehmet Velat İzol 22 oy farkla başkan seçilmişti.