29-Temmuz-2021 - Perşembe

Urfa’dan TEKNOFEST’e Katılmak İçin 250 Bin TL’ye İhtiyaçları Var

Şanlıurfa’dan TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmaları için başvuru yapan Harran Üniversitesi takımı için 250 bin TL’ye ihtiyaç olduğu öğrenildi. Söz konusu maddi desteğin otonom araba yapımında bilimsel çalışmalar ihtiyaç duyuluyor.

21-03-2021 00:02

Şanlıurfa’dan TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmaları için başvuru yapan Harran Üniversitesi takımı için 250 bin TL’ye ihtiyaç olduğu öğrenildi. 34 farklı kategoride düzenlenecek yarışmanın 21-26 Eylül'de İstanbul'da gerçekleşecek.

Harran Üniversitesi Makine Mühendisliğinden Ahmet Furkan Özkan, Hüseyin Çidacı, Nimet Tektaş,Muhamed Ali Karakoyunlu, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden ise Rıdvan Altun, Hicret Demir’in yer aldığı takımın yarışmalara katılması için 250 bin liraya ihtiyaç duyulduğu bildirildi. 

4 MİLYON LİRADAN FAZLA ÖDÜL

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST, gençlerin, geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için roketten otonom sistemlere, tarımdan sualtı sistemlerine kadar teknolojinin her alanında düzenlediği yarışmalarla bu alanda Türkiye tarihinin en büyük organizasyonunu gerçekleştiriyor.
Gençlerin milli teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerini artırmak ve bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için 2021'de ön eleme aşamasını geçen takımlara 5 milyon liradan fazla malzeme desteği sağlanacak. TEKNOFEST'te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımlara ise 4 milyon liranın üzerinde ödül dağıtılacak.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.