Akaryakıta gelen peş peşe zamlardan sonra fabrikalara işçi taşıyan servis şoförleri, sabah işçileri bıraktıktan sonra araçlarını OSB’de bırakıp, otostop çekerek şehir merkezine dönüyor. Akşam üzeri işçileri almak için yeniden OSB’ye dönüm fabrikaların önünde bıraktıkları araçlılarıyla işçileri alıp evlerine götürüyor.

Akaryakıta gelen zamlardan sonra çok perişan olduklarını anlatan fabrikalara işçi taşıyan servis şoförlerinden Şahin Bülbül urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Biz servisçi olarak perişan durumdayız. Biz şimdi servislerimizi burada bırakıyoruz otostop çekerek evlerimize gidiyoruz. Oradan tekrar otostop çekerek organize sanayiye personelleri taşımaya geliyoruz.

Mazotumuzu dahi kurtaramıyoruz. Biz servisçilere bir asgari ücret kalması gerekirken şu an asgari ücretinde altında para kalıyor. Daha akaryakıtın yanı sıra lastik masrafımız var. Birçok sorunlarımız var. Artık açlık sınırının da altında yaşıyoruz. Arabamızla şoförlüğümüzle perişanlık çekiyoruz. Bir çocuğumuzu okutamıyoruz, kendimize bakamıyoruz.

Yarın öbür gün seçim zamanı gelecekler. Bizden oy isteyecekler. Bizim en güzel vereceğimiz cevap tokat olacak. Onlara Urfa’nın tokadını göstereceğiz. Bugün yanımızda olmayan millet vekillerimiz yarında yanımızda olmasınlar, oy istemesinler. Benim 5 oyum var ben şahsen bizim milletvekilleri yüzünden Ak Parti’ye oy vermem. Ben ekmek partisiyim.”

Fabrikalara işçi taşıyan servis şoförlerinden Abdullah Polat da “Kendimi nasıl buraya atarım diye düşünüyorum. Bir an önce arabanın kontağını kapatıp 1 litre mazotum fazla gitmesin diye burada otostop çekiyoruz. Biz 9 kardeşiz. Hepimizde evliyiz. Gelin damadı da sayarsan anne baba toplam 20 kişiyiz. Şimdiye kadar Ak Parti’ye veriyorduk. Bundan sonra 15 oyumuz ak partiye çıkmaz. “ifadelerini kullandı.