Urfa plakalı bir araçla İstanbul’da çocuk kaçırma iddialarına emniyetten açıklama yapıldı. Konuyla ilgili 2 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığı açıklandı.

Açıklamada, "Küçük çocuğu Kıraç Ford Connect araba ile kaçırmışlar. Küçük kardeşlerimizi bir süreliğine dışarı salmayalım. Plaka budur: 63 A** 9**" şeklindeki uyarı yazısının asıldığı Başakşehir ilçesindeki sitenin yöneticisinin E.S. isimli şahıs olduğu belirlenmiştir" denildi.

Urfadasın haber sitesinin "Başakşehir’de Urfa Plakalı Bir Araçla İlgili İlginç İddia" başlık haberinin ardından İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü yazılı açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, söz konusu iddiaları yayan kişinin Esenyurt’ta bir sitede yöneticilik yapan E.S. olduğunun tespit edildiği belirtilerek, "Konu ile ilgili site yöneticisi E.S. ile birlikte sosyal medya paylaşımını teyit etmeksizin site girişine asarak asılsız bilginin yayılmasına sebebiyet verdiği öğrenilen site yönetiminde görevli M.K. isimli şahıslar hakkında TCK 271. maddesi olan 'Suç Uydurma' suçundan adli işlem yapılmıştır" denildi.

Şanlıurfa’da Koca, Uyuyan Karısını Bıçakladı Şanlıurfa’da Koca, Uyuyan Karısını Bıçakladı

Bir gün önce Urfadasın haber sitesinde yaptığımız  "Başakşehir’de Urfa Plakalı Bir Araçla İlgili İlginç İddia" başlıklı haber için TIKLAYIN