Şanlıurfa'da rüşvet, resmi belgede sahtecilik ve görevi kötüye kullanma operasyonunda 3'ü Kamu Görevlisi 9'u Suriyeli toplamda 28 şüpheli gözaltına aldı.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü görevlilerince Rüşvet, Resmi Belgede Sahtecilik ve Görevi Kötüye Kullanma suçları ile mücadeleye yönelik 26.04.2022 günü Şanlıurfa merkezinde bulunan 17 adreste eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Gerçekleştirilen operasyon kapsamında kamu görevlisi olan şüpheli şahısların, iş takipçisi olarak tabir edilen şahıslarca temin edilen Suriye uyruklu şahıslara Geçici Koruma Kimlik Belgesi düzenlenmesi için gerekli olan adres kaydı işlemlerini, maddi menfaat karşılığında usulsüz şekilde yaptıkları tespit edildi.

Gözden kaçırmayın

Urfa'nın Yeni Valisi Urfalı Bakan Nebati'yi Ziyaret Etti Urfa'nın Yeni Valisi Urfalı Bakan Nebati'yi Ziyaret Etti

İŞTE ELE GEÇİRİLENLER

Yapılan aramalarda sahte olduğu değerlendirilen 1 adet mühür, 1 adet kaşe, çok sayıda Geçici Koruma Kimlik Belgesi ve dijital materyaller ele geçirildi.
Operasyon kapsamında 3'ü Kamu Görevlisi 9'u Suriye uyruklu olmak üzere toplamda 28 şüpheli hakkında adli işlem yapıldı.

6'SI TUTUKLANDI!

Tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen 17 şüpheliden aralarında 2 kamu görevlisinin de bulunduğu 6 şüpheli tutuklandı.  11 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.