Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesine bağlı Atatürk Mahallesinde Bulunan Ay Işığım Derneği 16 yıldır yetim ve öksüzlere yardım yapıyor.

Şanlıurfa’da her ay düzenli olarak 500 aileye para yardımın yanı sıra iğneden ipliğe her türlü yardımı yapan Ay Işığım Derneği’nin kentte 5 katlı binası bulunuyor.

Şanlıurfa Ay Işığım Derneğinin sorumlusu Müfit Vert, yaptıkları çalışmalar hakkında urfadasın haber sitesine açıklamalarda bulundu.
Müfit Vert yaptığı açıklamada  “Derneğimiz yaklaşık 16 yıldır Şanlıurfa’da faaliyet gösteriyor. Ay Işığım Derneği Şanlıurfa’nın yerel bir deneğidir.  Şanlıurfa’daki yetim ve öksüz ailelerimize hayırseverlerimizin katkı ve desteği ile yardım yapmaya çalışıyoruz. Yardım için müracaat eden yada bize önerilenler aileleri önce mahallesinde, evinde ziyaret ediyoruz. 

AY IŞIĞIM DERNEĞİ NE GİBİ YARDIMLAR YAPIYOR?

Tespitlerimizi yaptıktan sonra o ailemiz bizden yardım almaya hak kazanıyorsa periyodik olarak market bölümümüzden aylık yardım alıyorlar. Tabi sadece market yardımı yapmıyoruz. Market yardımlarının yanı sıra giyim, çocukların eğitim harçlıkları, evlerinin onarılması gibi birçok alanda derneğimiz faaliyetlerini sürdürüyor. Yaklaşık 500 ailemiz düzenli olarak her ay derneğimizden yardım alıyor. 

HALKIMIZI VE HAYIRSEVERLERİMİZİ AY IŞIĞIM DERNEĞİMİZE BEKLİYORUZ

Hayırseverleri buraya davet ediyoruz. Gelip bu ortamı görmelerini, yetim ve öksüz ailelerin hangi ortamda hangi şekilde yardımlar aldığını görsünler. Yerimiz eski Çocuk Hastanesi’nin arkasında. 5 katlı yardım kuruş binamızı ziyaret edebilirler. İsteyen istediği zaman buraya gelip yardımların nasıl yapıldığını görebilir. Tüm halkımızı buraya davet ediyoruz” dedi.(Lütfü AYDIN'ın Haberi) 

Ozan Reşat Saz Çaldı, Urfalı Savcı Türkü Söyledi Ozan Reşat Saz Çaldı, Urfalı Savcı Türkü Söyledi