Şanlıurfa'da güvercinlerin hiçbiri Yeşil Kubbe üzerine konmuyor, kirletmiyor, sebebini duyanlar ise şaşırıyor. Nedeni ise duyanların gözünü yaşartıyor

Şanlıurfa'da Mevlid-i Halil Cami içinde yer alan ve Hz. İbrahim peygamberin doğduğu mağaranın üzerindeki yeşil kubbeye hiçbir güvercin konmuyor. Güvercinlerin yeşil kubbeye konmama sebepleri ise daha ilginç. Buna göre Allah tarafından güvercinlerin Hz. İbrahim'in doğduğu mağaranın üzerindeki kubbeye konmaları ve pislemeleri engelleniyor.

Turizm cenneti olan Türkiye'nin her ilinde ayrı bir hikaye ve güzellik bulunuyor. 

HİÇBİR GÜVERCİN KONMUYOR

Şanlıurfa'da Mevlid-i Halil cami içinde yer alan ve Hz. İbrahim peygamberin doğduğu mağaranın üzerindeki yeşil kubbeye hiçbir güvercinin konmaması, çoğu kişi tarafından bilinmiyor.

ALLAH TARAFINDAN ENGELLENİYOR

Güvercinlerin kubbeye konmama sebepleri daha da ilginç. Buna göre Allah tarafından güvercinlerin Hz. İbrahim peygamberin doğduğu mağaranın üzerine konması ve pislemesi engelleniyor. Kubbenin altına bakıldığında ise tertemiz olduğu görülüyor.

HEMEN YAN TARAFA KONUYORLAR

Güvercinlerin hemen yan taraftaki kubbelere çok sık konmaları ancak yeşil kubbeye hiçbir şekilde konmamaları dikkat çekiyor. Çoğu kaynakta yer almayan bu tarz bilgiler, Şanlıurfa'ya giden vatandaşlara ayrıntılarıyla anlatılıyor.

ALLAH'IN BİR MUCİZESİDİR. İSTANBUL'DA DA BİR CAMİ VAR ORADA DA YNI ŞEKİLDE

Stor Perde Nasıl Temizlenir? Püf Noktaları Stor Perde Nasıl Temizlenir? Püf Noktaları

Celalettin Mızrak: Evet şahit oldum. Bizzat 1 saat boyunca ben durdum. Yeşil kubbeye ne bir kuş ne bir kedi asla çıkmadı. İstanbul’da da böyle bir cami var. Ben orada 10 saat durdum, bir kuş gelip konmadı. Bu bir mucizedir. Cenabı Allah’ın verdiği büyük bir mucizedir ve burada yatan zatlarımız var onların ruhu yüzün suyu hürmetine bu mekânda değerli insanlarımız yatıyor.”dedi.

36 YILDIR BALIKLIGÖLDEYİM BEN BU KUBBEYE KUŞ KONDUĞUNU GÖRMEDİM

Balıklıgölde 36 yıldır, teşbih, esans, koku satan Yılmaz Takar ise “ 36 yıldır buradayım daha bir kuşun üstüne konduğunu görmedim. Benden önce olan büyüklerimiz 80 -90 yaşında olan büyüklerimiz bile bu koyunu gündeme getirdiler. Büyük bir mucizedir. Bu 2 kubbe ’ye kesinlikle hiçbir hayvan üzerinden geçmiyor üzerinde hiçbir pislik bile göremezsiniz. Orada çünkü dede Osman Avni Hazretlerinin Hz. İbrahim’in makamı var. Burası büyük bir makamdır. Bu Allah’ın mucizesidir. Bir hayvanın üstünden bile geçmemesi konmaması oturup düşünmemiz lazım. Niye konmuyor demek ki büyük bir mucizedir.” İfadelerini kullandı.