Şanlıurfa’da sağlıkta şiddetin önü alınamazken bugün akşam saatlerinde bir Acil Serviste çalışan Acil Uzman Doktoru daha şiddete maruz kaldı.

İçine Buz Atıp İçince Klima Etkisi Yapıyor İçine Buz Atıp İçince Klima Etkisi Yapıyor

Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesinde bulunan Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde Acil Servisinde çalışan Acil Uzmanı, hasta yakınları tarafından darp etti.

Hastanın muayenesi yapıldıktan sonra görüntüleme işlemleri yapılabilmesi için hastadan kayıt yaptırılması istendi. Bu sırada çıkan gerginlikle hasta yakınları kendilerini muayene bile etmemiş başka bir doktora saldırdı.  Hastanenin güvenlikçileri ve diğer sağlıkçılar kavgayı güçlükle ayırdı. Aldığı darbelerle boynunda, yüzünde ve kolunda yaralar oluşan Acil Uzmanı,  kendisine saldıranlar hakkında şikayetçi oldu.
Şanlıurfa Tabip Odası yaşanan olayı kınadı ve “Şanlıurfa Eğitim Arş.  Hastanesinin Acil Servisinde çalışan Acil Uzmanı meslektaşımız, hasta yakınları tarafından darp edildi.  Çıkardığınız sağlıkta şiddet yasasının bir işe yaramadığını görmeniz için daha kaç sağlık çalışanı darp edilmeli yada öldürülmeli?” ifadelerini kullandı.