Şanlıurfa’da engellilerin önündeki engeller saymakla bitmiyor. Engeliler “Işınlanarak mı çıkacağız buralardan” diyor

Engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için yapılan projeler bile engellilere çözüm olmadı. Şanlıurfa’da birçok cani, bankamatik, abartman girişinde engellileri için bir düzenleme olmadığı gibi olanlarda da engelliler tek başına kullanamıyor.

Niyazi Yanmaz’ın Adayı Kaybetti, Yılmaz Baki Kazandı Niyazi Yanmaz’ın Adayı Kaybetti, Yılmaz Baki Kazandı

Tek başlarına engelleri aşamıyor. Engellilerin akülü araçlarının şarj edilmesi için belediye tarafından şehrin değişik noktalarına kurulan engelle araçların şarj eden sistemin hemen hepsi ya arızalı ya da kırık dökük durumda 

HÜDA Par Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan,  her hafta Cuma günleri saat 11’i 11 geçe kentteki bir sorunu gündeme getirerek çözüm önerileri de sunuyor. 

DEVLET İNSAN İÇİN VARDIR

Engelli vatandaşların, hayatın her alanına rahat bir şekilde ulaşabilmeleri gerektiğini söyleyen Özaslan, "Biz HÜDA PAR olarak diyoruz ki; devlet insan için vardır. Sadece tekerlekli sandalye rampası yapmak ile bu iş bitmiyor. Engelli vatandaşlar her kuruma, parka, camiye, istediği bütün resmi kurumlara çok rahat bir şekilde gidebilmeli. Öğrenciler okullara çok rahat bir şekilde gidebilmeli. Bizler gibi yaşayabilmeliler. Görme ve işitme engelli kardeşlerimiz için de her türlü imkan ve olanağı sağlamalıyız. Toplum olarak bu, hepimizin görevidir" ifadelerini kullandı.