"AIDS, Ölümcül Değil Yaşam Boyu İlaç Kullanımını Gerektiren Kronik Hastalığa Dönüştü" "AIDS, Ölümcül Değil Yaşam Boyu İlaç Kullanımını Gerektiren Kronik Hastalığa Dönüştü"

Sağlıkta yaşanan şiddete Hemşireler ve Tüm Sağlık Profesyonelleri Sendikası(HEP SEN) Şanlıurfa Şubesinden tepki gecikmedi. HEP Sen yaptığı açıklamada Sağlık Bakanı Fahrettin Kocaya seslenerek şu ifadeleri dile getirdi "

gözler önüne serilen bu kanlı görüntü, sadece görevini yapmaya çalışan bir sağlık çalışanına aittir. Bu vahim olay, Kocaeli'de yaşanan benzer bir saldırının üzerinden henüz 24 saat geçmeden Şanlıurfa'da meydana gelmiştir.

Bu durum karşısında sadece sosyal medya üzerinden kınama mesajı yayınlamak yeterli olacak mıdır?
Yoksa sağlık çalışanlarının can güvenliğini sağlamak ve şiddeti önlemek için somut tedbirler alacak mısınız? Bizler artık her gün şiddet haberleri duymaya dayanamıyoruz. Eğer sağlık çalışanları da kendilerini korumak için halka şiddet uygulamaya başlarsa, bunun sorumlusu siz ve politikalarınız olacaktır. 

Şiddete uğrayan meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, tüm hukuki sürecinde yanında olduğumuzu bildirmek istiyoruz. 

Sağlıkta şiddet, sadece sağlık çalışanlarının değil, tüm toplumun sorunudur. Bu sorunu çözmek için acil ve etkin adımlar atılması gerekmektedir."